WTCC

Michelisz-pole a Honda hazai versenyén!

2013-as suzukai sikerét megismételve Michelisz Norbert legyőzhetetlennek bizonyult a túraautó-világbajnokság japán időmérőjén: a zengős pilóta a Citroeneket legyőzve szerezte meg a rajtelsőséget!

Magyar idő szerint reggel fél 9-kor vette kezdetét a túraautó-világbajnokság időmérője Motegiben. Az első, húszperces etap során a legjobb 12 közé kerülés volt a tét, s ahogy arra számítani lehetett, főként a Ladák és a Chevrolet-k csatáztak a kiesés elkerüléséért. Az orosz gyártó pilótái közül végül meglepetésre Rob Huff búcsúzott, miközben Nick Catsburg és az újonc Nicolas Lapierre továbbjutott, a 2012-es világbajnok mellett pedig Demoustier, Coronel (a hollandot egyébként túl későn küldték ki az utolsó körére), Filippi és D’Aste esett ki még a Q1 végén. A szakaszt egyébként a Citroen címvédője, José María López nyerte, míg Michelisz Norbert gumit spórolva a 11. helyen lépett tovább.

Michelisz_Motegi_WTCC

A Q2-ben aztán már a fordított rajtrácsos pole-ra való taktikázás is szerepet játszott, s végül a motorcsere miatt az első futamon a mezőny végére sorolt Catsburg szerezte meg 10. helyének köszönhetően. Ami viszont az elejét illeti, nagyon örülhettünk, hiszen utolsó gyorskörével Michelisz Norbi nyerte meg ezt az etapot, ráadásul egyedüli hondásként jutott be a mindent eldöntő Q3-ba! Rajta kívül még négy Citroen kvalifikálta magát az utolsó szakaszba, Yvan Muller azonban lemaradt: a négyszeres vb-első csupán hetedikként zárt. A zengős pilóta márkatársai, az eddig az összes edzést megnyerő Gabriele Tarquini hatodik, a szintén motorcserés büntetést kapó Tiago Monteiro pedig nyolcadik lett.

A Q3-as szétlövés során előbb Mehdi Bennani, majd López állt az élre, ám utolsóként érkezett a pályára Michelisz Norbi, s a magyar versenyző még az argentinnál is nyolc századmásodperccel gyorsabbnak bizonyult: 1:55.596-os idővel megszerezte pályafutása harmadik pole pozícióját, egyúttal 2013 után másodszor tudott időmérőt nyerni a Honda hazai versenyén! Mögötte López, Loeb, Bennani, Ma felállásban sorakoztak a Citroenek.

A WTCC japán futamai itthoni idő szerint vasárnap 7:15-kor és 8:30-kor rajtolnak, s az Eurosport és az M4 Sport egyaránt élőben közvetítik őket.