2024. október 9. szerda

Tereprali (TR) hírek

Bugacon kevés babér termett a magyaroknak

Az autósoknál Marcin Lukaszewski és Magdalena Duhanik, a motoros Európa-bajnoki értékelésben Lubomir Vojkuvka, a quados Eb-értékelésben pedig Tomas Kubiena győzött a II. Duna Aszfalt Kupán.

Kordáékat ismét utolérte a balszerencse

A Duna Aszfalt Kupa utolsó kilométerein egy műszaki hiba fosztotta meg Korda Eriket és Csató Attilát az abszolút második helytől, a csapat azonban a legjobb magyarként zárta a szezonnyitót.

Csaták és fordulatok a záró napon

Az autósoknál Marcin Lukaszewski, a motoros Európa-bajnoki értékelésben Lubomir Vojkuvka, a quados Európa-bajnoki értékelésben pedig Tomas Kubiena győzött a II. Duna Aszfalt Kupán.

Szalay: Precízen, pontosan

Precízen, pontosan autóztak, egyetlen megingásuk sem volt. És ez kellett is, mivel a tereprali országos bajnokság bugaci nyitó futamának szombati napjára kijelölt 110 kilométeres pálya (amelyet kétszer teljesítettek az indulók) minden hibát súlyosan büntetett.

Balogh: Szinte csak leporoltuk!

A 2015-ös kategória bajnoki cím után a Balogh Jani, Holczer Dani páros kereste a lehetőségeket a hogyan továbbra. Úgy tűnik, a jó csapaton ne változtass, elv szerint minden marad a régiben.

Kordáék mindkét magyar mezőnyt vezetik

A Duna Aszfalt Kupa leghosszabb versenynapja után is őrzi első helyét a magyarok között a Korda Racing, az autósoknál Korda Erik és Csató Attila a motorosoknál Linninger Patrik áll az élen a hazai versenyzők között.

Zapletal átvette a vezetést

Az autósoknál Miroslav Zapletal állt az élre a Duna Aszfalt Kupa második napján, a tegnapi szakaszgyőztes Marcin Lukaszewski pedig visszacsúszott a második helyre.

Homokos ébresztő Bugacon

Bemelegítő, 11.5 kilométeres szakasszal kezdődött el a tereprali országos bajnokság Bugac környékén. Az efféle szuperspeciálisok általában arra szolgálnak, hogy a mezőny ráhangolódjon a versenyre.

HQ Racing: Felemás nyitónap

Felemásan sikerült a HQ Racing számára a Duna Aszfalt Kupa – és egyben a 2016-os tereprali bajnokság – első napja: a 11 kilométeres prológon Hangodi ötödik lett, Juhász viszont váltóhibával küzdött.

Korda Erik a leggyorsabb magyar Bugacon

A Korda Racing párosa, Korda Erik és Csató Attila autózta a legjobb időt a bugaci Duna Aszfalt Kupa péntek délutáni nyitószakaszán a magyar mezőnyben, amivel a FIA CEZ értékelésben is megszerezték a harmadik helyet, Linninger Patrik pedig az Európa Bajnokságban sem talált legyőzőre.

Megkezdték a szezont a terepralisok

Az autósoknál a lengyel Marcin Lukaszewski – Magdalena Duhanik, a motorosoknál Linninger Patrik volt a leggyorsabb a Bugac térségében megrendezett Duna Aszfalt Kupa 11 kilométeres prológján.

Korda Erik a magyar bajnoki címért indul

Korda Erik és Csató Attila nem titkolt célja hogy az idei szezonnyitón, a bugaci Duna Aszfalt Kupán megtegye az első lépést a 2016-os magyar bajnoki cím felé.