2024. október 10. csütörtök

Rali hírek

Loeb visszatér a WRC-hez

Hivatalosan is megerősítették, hogy felesége oldalán a sportág élő legendája, Sebastien Loeb is részt vesz november végén a részben a Monte-Carlo Rali pályáin zajló Rallye du Var-n.

A rali-vb három dobogós helyére pályázik a VW

Az Ogier/Ingrassia páros összetett győzelmét Spanyolországban bebiztosította, mivel már 31 ponttal vezetnek a bajnokságban, a Brit Rali eredményétől függetlenül a volkswagenes duóé a vb-trófea.

Most a raliban voltak elnézőek a Citroennel

Vitás helyzetbe keveredett a Citroen a rali-világbajnokság WRC3-as kategóriájában, hiszen szabálytalan autóik ellenére is megtarthatták eredményeiket. A franciák húzása magyarokat is érinthet.

Ferjáncz-Földi: Várjuk a következőt

A LiveWire Rally Team versenyzőpárosa Ferjáncz András és Földi Niki legyűrte a hétvége kihívását az I. MANNOL Pilisvörösvár Rallye-n. A hosszú etapokkal együtt kb. 400 km-t hajtották a Honda Type-R-t.

Hamiltont nem engedi ralizni a Mercedes

A Formula.hu biztos forrásból megtudta, hogy az F1 bajnoki címére törő Lewis Hamilton valóban ott lesz az egy hónap múlva esedékes Monza Rally Show-n, ám autóba csapata utasítására nem ülhet.

Vizin a végén jót autózott

Tizenöt pozíciót javított a Valais Rali harmadik napján Vizin László és Zsiros Gábor Peugeot 207 S2000-essel, és az abszolút 25. helyezést szerezték meg a Rali Eb idei utolsó előtti futamán.

Ogier nyert és másodszor is világbajnok

Bebiztosította újabb világbajnoki címét Sebastien Ogier azáltal, hogy megnyerte a WRC idei utolsóelőtti versenyét, a Spanyol Ralit. Mögötte Jari-Matti Latvala végzett.

ERC: Lappi nyert, a magyarok a célban

A finn Esapekka Lappi győzelmével zárult a 2014-es Rali Európa-bajnokság (ERC) utolsó előtti fordulója, miután az S2000 Skoda Fabiát terelgető pilóta zsinórban második győzelmét aratta Svájcban.

Ogier előnye változatlan, Kubica kiesett

A Spanyol Rali szombati napján Sebastien Ogier megőrizte közel félperces előnyét, hiába nyert számos szakaszt az őt üldöző Latvala. Mikko Hirvonen dobogós helyre zárkózott fel.

Vizin nem elégedett, de élvezi a Valais Ralit

Az abszolút 40. helyen áll Vizin László és Zsiros Gábor Peugeot 207 S2000-essel a Valais Rali második napja után. A párosnak majdnem sikerült megtartania tegnapi pozícióját.

ERC: Lappi az élen, Bessenyey 37., Vizin 40.

Izgalmakban és fordulatokban is bővelkedett a Rali Európa-bajnokság idei utolsó előtti, svájci Alpokban rendezett fordulójának, a Rally du Valais pénteki napja. Mindkét magyar egység versenyben van.

WRC: Félperces előnnyel a bajnoki cím felé

Sebastien Ogier 36 másodperccel vezeti a Spanyol Ralit Latvala és Ostberg előtt – a riválisok szó szerint porfelhőbe vesznek a francia mögött, aki hétvégén másodszor is világbajnok lehet.