Rali hírek

Akcióban az R5-ös Hyundai

A Hyundai Motorsport megkezdte R5-ös autójának tesztelését, az első próbára, melyen Kevin Abbring ült a volánnál, Dél-Franciaországban, a Perpignan közelében lévő Fontjoncouse-ban került sor.

Wilson: Ostberg nyerhet Svédországban

A Ford pilótája a hétvégén egy norvég versennyel készül a WRC második futamára, a legendás Svéd Ralira, ahol Malcolm Wilson csapatfőnök szerint a pilóta esélyes a győzelemre.

Meeke világbajnoki reményei

Kris Meeke úgy véli, azzal, hogy idén vegyes programban vesz részt, és a versenyzés mellett tesztel is a Citroennel, reális esélye lesz harcba szállni a 2017-es szezonban a rali világbajnoki címért.

Szabálymódosítások - Az RRC-nek vége...

Az új szabály, miszerint az RRC autókat 30 milliméteres turbószűkítő helyett 28-assal kell szerelni, arra kényszerítette a versenyzőket, hogy 2016-ban átgondolják programjukat.

Érdi Rallye Team: Irány az ERC!

2015-ös szezon, úgy elment, hogy észre sem vettük. Negyedikek lettünk az Európa Bajnokság ERC2 kategóriájában. Tibi jól összeszokott Gergővel, viszont az autó még nem volt tökéletes.

WRC: Wilsont lenyűgözte a Ford futama

Malcolm Wilson, a Ford csapatfőnöke szerint Mads Ostberg tökéletes futamot produkált a Montén, de a kiesett Camillivel is elégedett volt - szerinte új pilótája többet nem követ el ilyen hibát.

Újjáéledt Fiat remények

A november végén Los Angeles-ben megrendezett autószalonon a Fiat 124 Spider bemutatása alkalmával az olasz gyár képviselői azt sugalmazták, hogy egy sportosabb változat megkaphatja az Abarth nevet.

Gumiabroncsok: Barát vagy ellenség?

A gumiabroncs az egyik legfontosabb dolog, amivel foglalkozni kell. Nem számít, mennyire vagy jó vagy hogy mennyire jó az autód, ha nem kapsz jó gumikat, nem érsz el sehová.

WRC: "Meeke harcban lett volna az 1. helyért"

Yves Matton, a Citroen csapatfőnöke szerint Kris Meeke a verseny végéig harcban lehetett volna a Monte-Carlóban győztes Ogier-vel - a versenyző ebben nem olyan biztos.

WRC: Dobogós helyezéssel indított a Hyundai

A Hyundai Motorsport stílusosan indította harmadik évadát az FIA rali világbajnokságban: az új generációs i20 WRC legelső, bemutatkozó futamán fantasztikus, dobogós helyezést ért el.

WRC: a VW kiáll Latvala mellett

Jost Capito igazgató szerint Latvala biztosan nem látta, hogy elütötte a fotóst a Montén, ám szerinte az lett volna a helyes reakció, ha kiszáll és megkérdezi, hogy mindenki rendben van-e.

WRC: Mikkelsen Svédországban már nyerne

A Volkswagen norvég pilótája a Montén megszerzett második helye után Svédországban pályafutása második futamgyőzelmét célozza meg - tavaly hajszálon múlt az első helye.