2024. szeptember 20. péntek
Rali

Elképesztő győzelem az ERC-nyitányon

Csak az utolsó gyorsaságin tudta megtörni Kajetan Kajetanowicz egyeduralmát a verseny másik hőse a 2015-ös ERC-szezonnyitón, a 32. Jänner Ralin. 18-ból 17 szakaszt nyert a lengyel ász.

Elcsépelt közhely azt mondani egy versenyzőről, hogy más dimenzióban autózott, mint a riválisai, most mégsem tudjuk máshogy jellemezni a lengyel Kajetan Kajetanowicz teljesítményét, aki navigátora, Jarek Baran oldalán hihetetlen fölénnyel nyerte meg a 32. Jänner Ralit, a 2015-ös ERC-szezon nyitányát.

Janner2_03

A 35 esztendős versenyző egyetlen hibát sem követett el a csúszós, havas felső-ausztriai utakon, s egy híján az összes szakaszon ő bizonyult a leggyorsabbnak Fiestájával. Végül több mint hétperces előnnyel nyerték a versenyt Robert Consani előtt. „Ez a valaha volt legjobb hétvégén, ez fantasztikus, egészen elképesztő. Köszönöm a csapatomnak és a szponzoraimnak a támogatást” – nyilatkozta a LOTOS Rally Team versenyzője, aki a győzelem mellett 7000 euróval is gazdagabb lett.

A második helyen végző, Peugeot 207-est vezető francia kiváló gumitaktikájának is köszönhette ezüstérmét, míg a harmadik pozícióban a verseny másik hőse, Alexey Lukyanuk zárt. A fehérorosz pilóta műszaki hiba miatt rögtön az első szakaszon majd öt percet veszített, s egészen a 23. helyre esett vissza, így úgy tűnt, lemondhat a jó szereplésről.

Lukyanuk azonban nem hagyta magát, a következő 16 gyorsaságiból 15-ször a második legjobb időt érte el Kajetanowicz mögött, majd az utolsó szakaszt meg is nyerte, s ezzel megfosztotta riválisát a tökéletes verseny teljesítésének lehetőségétől. Lukyanuk ezzel letaszította a dobogóról Jaromir Tarabust, és boldogan fogadhatta a gratulációkat, valamint a harmadik helyért járó 5000 eurós pénzdíjat.

A versenyen több magyar páros is rajthoz állt, közülük a Botka Dávid – Mihalik Péter kettős végzett a legjobb helyen, akik kilencedikként zárták a versenyt. Trencsényi József és Verba Gábor 12. lett, Klausz Kristóf és Kecskeméti Balázs a 15. helyen végzett.