Off-road

Bajnokavatás az autókrossz-ob-n

Az elmaradt dömsödi verseny helyett szeptember utolsó vasárnapján Nyirád adott otthont az autókrossz-ob 6. futamának. Az év vége felé közeledve már kialakult az esélyesek listája, ezen a versenyen azonban véglegesen eldőlt a címek sorsa a hagyományos kategóriákban.

A SuperBuggy mezőnyében Ábrahám Károly és Tóth Richárd voltak esélyesek, Karesz pedig a döntőben mutatott nagyszerű versenyzésével megszerezte 9. bajnoki címét. Tóth Ricsi kapta el legjobban a döntő rajtját, mögötte Klenáncz Szabolcs és Ábrahám volt a sorrend. Ábrahám kemény üldözésbe kezdett, mely sikerrel zárult, előbb Szabit, majd a visszafordító kanyarban Ricsit megelőzve állt az élre.

Szabi autója (ezen a versenyen a meghibásodott Mitsubishi motoros helyett a tavalyi, kis kategóriás Seattal indult a bajnoki pontok miatt) nem bírta a fokozott igénybevételt, és a motorja elfüstölt, a harmadik helyet Oros Sanyi kaparintotta meg, nyomában Tóth Sándorral. Sajnos ezen a versenyen is folytatódott Istókovics István pechszériája, most váltójában kuszálódtak össze a fogaskerekek, így eredmény nélkül zárta ez a futamot. A záró futamra – melynek szintén Nyirád a helyszíne – még nyitott kérdés maradt a további dobogós helyek sorsa.

A Buggy1600 kategóriában Klenáncz Józsefnek állt a zászló, aki élve a lehetőséggel megszerezte a kategória bajnoki címét. Mögötte Radák Attila és a juniorkorú ifj. Ábrahám Károly végeztek. Radáknak még van esélye a dobogós hely megszerzésére az év végi értékelésben, ám ehhez a záró futamon is sikeresen kell szerepelnie az osztrák versenyzőkkel kiegészülő mezőnyben.

A karosszériás autók (TAX) mezőnyében a ralikrosszból átránduló két versenyző, Kovács László és Vörös László, valamint az osztrák Leopold Popp mellett induló Antal István látványos küzdelmet vívtak. Az előfutamok során Antal valószínűleg altatta a többieket, mert a döntőre teljesen más versenyzést láthattunk tőle. A rajt után rögtön az élre állt, és az előfutamok biztos nyertese, Popp csak követni tudta.

Egy pillanatra úgy tűnt, hogy vége Antal száguldásának, amikor sűrű fehér füst szállt fel a Mitsubishi motorházteteje alól, ám Pisti nem vette el a gázt, hanem győztesként fejezte be a versenyt, és immár bajnokként fogadta a gratulációkat. Mint kiderült, a víztartály robbant szét, ennek következtében a motor hengerfejes lett, így részére az idei szezonnak ez volt az utolsó versenye. Ebben a kategóriában is kérdéses a további helyezések sorsa, melyről az október 3-4-i hétvégén döntenek az esélyes versenyzők, Kis Ádám és Leopold Popp.

Üde színfoltja volt ennek a versenynek a TAX1600 kategória, ahol ralikrossz-autóikkal álltak rajthoz a versenyzők. Hogyor József győzelme nem volt kétséges az előfutamok alatt mutatott teljesítménye alapján, mögötte Ujházi László és Don Nitró állhattak fel a dobogóra, míg Szegfű Adrienn és Szegfű István végeztek a további helyeken.