2024. szeptember 13. péntek
Motor

Bravúros pontszerzés, hatodik hely és bukások

A H-Moto UNI Győr Team motorosai közül Farkas Kevin a Red Bull Rookies Cup spielbergi, Kovács Bálint pedig az IDM-ben teljesített egy-egy esés ellenére is biztató hétvégét.

Tavaly rendkívül sikeres esztendőt tudhatott magáénak a H-Moto UNI Győr Team, amely 2024-ben immár kibővült, hiszen a Northen Talent Cup sorozatban 2022-ben második Farkas Kevin is csatlakozott a csapathoz, aki a Hungarian Motorsport Academy (HUMDA) támogatottja, azaz kizárólag a felkészülésre és a versenyzésre kell koncentrálnia.

A 17 éves Farkas Kevin idén a juniorok között húzza a gázt, és az ötödik versenyhétvégéjét teljesítette a MotoGP előszobájának számító Red Bull Rookies Cup mezőnyében. Előzőleg Assenben összejött számára a pontszerzés, és ezúttal a Red Bull Ringen is abban reménykedett, hogy ismét növelheti majd a pontjainak számát.

2024-08-20-Farkas_Kevin-RedBullRing3

A szabadedzéseken elsősorban az volt Kevin célja, hogy a hosszúra nyúlt nyári szünet után visszaszokjon a motorjára, míg az időmérőn már sikerült tovább gyorsulnia, így a 15. rajtkockát megszerezve a pontszerzés reális esélyével várhatta a futamokat. Az elsőn bravúros motorozással végül a 11. helyen zárt, míg a másodikon bukott, ám összetettben már 11 pont áll a neve mellett, amivel a 18. helyen áll.

„Nagyon jól sikerült az első futamom, annak ellenére, hogy hat helyet visszacsúsztam a rajtot követően. Ugyanakkor a versenytempóm is egészen jó volt, képes voltam olyan köridőkre, mint a versenyt megnyerő vetélytársam, sőt, az utolsó körig enyém volt a legjobb köridő is. Annyira örültem, hogy végre minden összejött, hogy a leintést követően körbevittem a pályán a magyar zászlót.”

2024-08-20-Farkas_Kevin-RedBullRing2

„A második viadal viszont egyáltalán nem úgy sikerült, ahogy azt elterveztem. A nyitó körök jól sikerültek, ám amikor megint előzni akartam, bezárta előttem a kaput az egyik vetélytársam és elesetem. Nincs ezzel semmi gond, benne van a versenyzésben, ám az nagyon bosszant, hogy idén ez már harmadszor fordult velem elő” – jelentette ki a HMA versenyzője, Farkas Kevin, aki összetettben 11 pontjával a 18. helyen várja a folytatást, amire két hét múlva Aragónban kerül sor.

Mindeközben Kovács Bálint a tavaly újoncként elért összetettbeli 8. helye után idén is a roppant erős német bajnokságban indul. A 22 éves motoros ezúttal az általa jól ismert asseni pályán folytatta idei szereplését az IDM ötödik versenyhétvégéjén. A szabadedzéseken remekelt Bálint, ugyanis a vizes aszfalton előbb a 3., majd a 2. helyen végzett, és a 7. helyen jutott be a Superpole-ba, ahol aztán a tizedik rajtkockát sikerült megszereznie. A tempója végig versenyképes volt a legjobbakkal, így bizakodva várta a versenyeket.

2024-08-20-Kovacs_Balint3

A vasárnapi első futamon aztán nagy csatát vívott másik két motorossal, akik közvetlen előtte elestek, és sajnos a magyar versenyző sem tudta már megmenteni a helyzetet, így ő is bukott. Ám sikerült visszaállnia a versenybe és célba érnie. A második futamon már sokkal jobban alakultak a dolgok, és kiugró teljesítményt nyújtva a 6. helyen zárt, és ezzel az újabb 10 ponttal a nyolcadik helyen áll összetettben, az eddig megszerzett 82 pontjával.

„Pozitív napot zártunk pénteken, pedig az időjárás nem volt kegyes hozzánk, hisz két szabadedzés is vizes körülmények között zajlott, de ezeket kifejezetten élveztem, ami az eredményen is megmutatkozott. A tavalyi és az idei tapasztalatok alapján megalkottuk az optimális beállításokat, ami jónak bizonyult. A szabadedzéseken a 3. és a 2. legjobb köridőt teljesítettem, míg a Superpole Pre-Practice-n a 7. lettem. A beállításokban jó irányba mozdultunk el a szombati kvalifikáción, de hibát vétettem a gyorskörön és egy ilyen szoros bajnokságban ez nem fér bele. A csapat kijelentette, a 10. rajthely sem rossz, én pedig bíztam a jó versenytempómban.”

2024-08-20-Kovacs_Balint1

„A vasárnap délelőtti futamon több kicsúszás is történt, aminek sajnos részese voltam én is. Egy hármas bolyban harmadikként haladtam, de az első két versenyző bukott. Mivel eleve határon motoroztunk, nagyon közel estek hozzám, nem volt menekülő utam, én is elestem. Ennek ellenére bevittem a motor a célba. A délutáni verseny viszont nagyon jól sikerült, kárpótolt mindenért.  A kilencedik pozícióból indultam, remek tempót diktáltam végig, a beállítások tökéletesen működtek és a tizedik körre felküzdöttem magam a hatodik helyre, és mindössze 8 másodpercre a győztestől, négyre pedig a dobogótól értem be a célba” – fogalmazott Kovács Bálint, aki legközelebb az IDM hatodik fordulójában, Nürburgringen ül motorra.

Ha imádod a MotoGP-t és nem szeretnél semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz, ahol még több hírről és információról számolunk be a MotoGP és egyéb motoros bajnokságok kapcsán!