2024. szeptember 20. péntek
Motor

Belehalt sérüléseibe Victor Steeman

Victor Steeman a portimaói első versenyen bukott, s bár több napon keresztül küzdöttek az életéért a kórházban, végül belehalt súlyos sérüléseibe. A holland motoros mindössze 22 éves volt.

Ha imádod a MotoGP-t és nem szeretnél semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz, ahol még több hírről és információról számolunk be a MotoGP és egyéb motoros bajnokságok kapcsán!

A FIM és a Dorna kedden késő este jelentette be, hogy elhunyt a Supersport 300-as világbajnokságon szereplő Victor Steeman. A 22 éves motoros szombaton, a portimaói hétvége első futamán keveredett balesetbe Jose Luis Perez Gonzalezzel, amely után egyből félbeszakították a futamot, a hollandot pedig a pálya szélén már ápolni kezdték.

Steemant aztán mentőhelikopterrel a közeli Faro Kórházba szállították többszörös sérülésekkel és fejsérüléssel, ahol meg is műtötték. A hírek arról szóltak aznap este, valamint másnap is, hogy kritikus az állapota. Végül a családja kedden jelentette be, hogy belehalt a sérüléseibe.

steeman-wsbk-rip

„Megtörtént, amitől minden motorversenyző szülei tartanak. Victor nem tudta megnyerni ezt az utolsó versenyét” – írta közleményében Steeman családja. Hozzátették: a gyász mellett büszkék rá, hogy a versenyző a szerveivel öt életet tud megmenteni.

Steeman elképesztően erős idényt futott a Superbike-világbajnokság Moto3-ának megfelelő kategóriában, ahol 2018 óta versenyzett: négy győzelme révén úgy érkezett meg Portugáliába, hogy matematikailag még a vb-címre is volt esélye (végül Alvaro Diaz nyerte meg az összetett elsőséget). A holland ráadásul a barcelonai pole-jával a néhány éve életre hívott kategória legtöbb rajtelsőséget számláló motorosa is lett.

Az elmúlt hetekben Steeman a harmadik motoros, aki nívós bajnokságban életét veszíti: előbb az IDM hockenheimi, majd a BSB doningtoni futamán történt halálos baleset Leon Langstädtler és Chrissy Rouse révén.