2024. október 10. csütörtök
Motor

Marquez a leggyorsabb, meglepetés a harmadik

Az első két helyen nem történt meglepetés a San Marinói Nagydíj első gyakorlásán, hiszen a címvédő Marc Marquez végzett az élen, 94 ezreddel megelőzve Jorge Lorenzót, a két spanyol mögött azonban a Ducati szabadkártyása, Michele Pirro lett a harmadik. A vb-éllovas Valentino Rossi egy hatodik hellyel nyitotta hazai hétvégéjét.

A legkisebbek edzésén történt baleset miatt tíz perc csúszással rajtolt el a MotoGP első tréningje a San Marinói Nagydíjon. Az első gyorskörök után Marc Marquez ragadta magához a vezetést, mögötte ráadásul egy ideig repsolos kollégája, Dani Pedrosa állt a második helyen, a yamahás Jorge Lorenzo azonban hamar befurakodott közéjük. A pontversenyt vezető Valentino Rossi ellenben nem villogott: a hazai közönsége előtt szereplő olasz csupán a 11. helyet foglalta el az eredménylistán.

A félidőhöz érve továbbra is Marquez és Lorenzo uralta a gyakorlást, Pedrosa mögött azonban már feltűnt Rossi. Ennél sokkal meglepőbb volt azonban, hogy a „nagy négyest” a Ducati szabadkártyával induló tesztpilótája, Michele Pirro követte a sorban, sőt az olasz nem sokkal később a „Doktort” is maga mögé utasította! Egy másik hazai versenyző, Claudio Corti is felhívta magára a figyelmet, azonban nem úgy, ahogy szerette volna: a Forward Racing pilótája hatalmasat bukott, motorja csak a gumifal tetején állt meg.

Marquezt és Lorenzót az edzés végén sem veszélyeztette senki, így a címvédő végzett az élen, 94 ezreddel megelőzve az összetettben második helyén álló honfitársát. A harmadik helyért azonban nagy volt a csata, amelyből végül Pirro került ki győztesen, így egy Ducati is befért a legjobb háromba! Pedrosa lett a negyedik, Dovizioso az ötödik, míg az utolsó percben még a fű szélét is megcsípő Rossinak be kellett érnie a hatodik hellyel. A top10-be Pol Espargaro, Smith, Crutchlow és Iannone fért még be. Folytatás 14:05-kor a második edzéssel.