2024. október 10. csütörtök
Motor

Katar: A gyári Ducati lett a legjobb a második napon

A királykategória katari tesztjének második napja is véget ért. Egyelőre a Ducatinál örülhetnek a legjobban, hiszen ezúttal is a bolognaiak egyike végzett a tabella élén. Egyedül Andrea Dovizioso ment 1’55-ön belül, ezzel ő végzett az első helyen. Mögötte Marc Marcquez és Andrea Iannone foglalták el a képzeletbeli dobogó két másik fokát.

Vasárnap sem állt meg az élet Losailban. A MotoGP mezőnye ugyanis folytatta utolsó szezon előtti hivatalos tesztjét. A program a tegnapi naphoz hasonlóan helyi idő szerint négy órától este tizenegy óráig tartott. A hét óra első felében még a regnáló világbajnok, Marc Marquez bizonyult a legjobbnak, azonban végül nem ő szerezte meg az első helyet. Épp, hogy elhagytuk az etap felét, a Ducatik felélénkültek. Iannone megfutotta a teszt addigi legjobb körét, Dovizioso pedig a harmadik helyen állt a regnáló világbajnok mögött. Nem kellett azonban sokat várni arra, hogy Marc Marquez újra magáénak tudhassa az első helyet. Közben hátrébb is változott a helyzet, mely következtében Rossi már csak a 12. helyen állt, miközben Lorenzo stabilan tartotta magát az élmezőnyben.

orig_a68d780c56828efa0bd9ee74fba3534c

Új aerodinamikai elemmel gazdagodott a GP15

Kicsivel később Stefan Bradl elszenvedett egy esést. Szerencsére nem esett semmi baja. Helyi idő szerint fél tíz után aztán Andrea Dovizioso robbantott. A mezőnyből egyedüliként tudott 1’55 alá menni. Karel Abraham szolgáltatta a pozitív meglepetést a mai napon. A cseh versenyző ugyanis másfél órával a leintés előtt a kilencedik helyen állt az Open Hondával. A teszt végére viszont eggyel hátrébb került, mivel Valentino Rossi az utolsó órában javított legjobbján, ezzel feljött csapattársa mögé az ötödik helyre. Az első hat helyet ekkor a Ducati, a Honda és a Yamaha gyári motorosai osztották el egymás között. Mindez pedig nem változott a leintésig.

orig_3500082a4bef9d529218a46e58340f33

A Yamahának ma valamivel jobb napja volt…

Mögöttük következtek a legjobb szatellitesek. Cal Crutchlow lett a hetedik, mögötte pedig a Tech3 párosa végzett Smith, Espargaro sorrendben. A Suzuki a vasárnapi nap folyamán nem volt annyira elől, mint tegnap, hiszen Aleix Espargaro és Maverick Vinales a 12. és a 14. helyre hozták be a GSX-RR-eket, közrefogva Scott Reddinget. Az Aprilia továbbra is a mezőny végét erősíti, azonban láthatóan pozitív irányban mozognak. Alvaro Bautista és Marco Melandri is képes volt gyorsulni, utóbbi pedig egyre közelebb került csapattársához, tehát elképzelhető, hogy megtalálták azt a pluszt, amivel segíthetnek az olasznak.

A hét vége nem jelentette a teszt végét is, hiszen ahogyan azt az eddigiekben megszokhattuk, ez a gyakorlás is háromnapos. Holnap szintén hét óra áll majd a csapatok és a versenyzők rendelkezésére, helyi idő szerint ismét 16 és 23 óra között vehetik birtokba a pályát. Kedden sem némul el a pálya, hiszen a tesztversenyzők itt is próbára teszik majd, mire képesek a jövőre érkező Michelin abroncsai.