Verstappen kezdett a leggyorsabban Katarban

A pályafelmérő első szabadedzésen Pierre Gasly szerezte meg a második helyet, megelőzve a két Mercedest. Max Verstappen kényelmes előnyben az élen – de még jelentős gyorsulás várható.

Péntek délelőtt – közép-európai idő szerint 11:30-kor – először gurultak Formula-1-es autók a kicsi arab ország, Katar nemzetközi versenypályájára, amelyen eddig MotoGP-futamokat rendeztek rendszeresen. Az 5380 méteres vonalvezetés rendkívül tempósnak bizonyult az F1-es gépek számára, és elnyerte a versenyzők tetszését. „Ez élvezetes” – könyvelte el a csapatrádióban az első kör után Ricciardo.

A versenyzők körről körre ismerték ki a pálya határait, így a legjobb köridő birtokosa a megszokottnál is sűrűbben váltakozott: a legelső 1:30-as időről Max Verstappen 1:24,855-ös eredményéig a kemény keveréken, a szabadedzés második körében, lágy abroncson pedig 1:24 alá is lecsökkent a legjobb idő.

A lágy abroncson is Verstappen volt a leggyorsabb: 1:23,723-as kört teljesített, ami természetesen egyelőre a leggyorsabb F1-es kör a pályán. A holland mögé az utolsó percekben Pierre Gasly ugrott fel az AlphaTaurival, megelőzve a két Mercedest. A harmadik Valtteri Bottas közel fél másodperccel, Lewis Hamilton majdnem nyolc tizedmásodperccel lassabb volt Verstappennél.

Jól ment az edzésen a másik AlphaTaurival Yuki Tsunoda is, aki ötödik helyezést szerzett Sergio Perez előtt. A mexikói lemaradása már 1 másodperc fölötti volt, a mezőnyt nagy különbségek jellemezték az edzésen: a 10. helyezett Carlos Sainz már 1,5 másodpercnél jobban lemaradt, az első és utolsó versenyzőt pedig 3,8 másodperc választotta el.

Egy versenyzőnek komoly műszaki problémája volt rögtön az első edzésen: Lance Strollnak hidraulikai hiba miatt kellett visszatérnie a bokszba, a kanadai mindössze 11 kört teljesített, és a sor utolsó helyén végzett. Vezetői hiba csak egy történt, a tréning legvégén, mikor Mick Schumacher fékezte el magát és járta meg a kavicságyat.