A Mercedes körrekordjával zárult a hungaroringi F1-es teszt

George Russell a nap végére lenyomta Kimi Raikkönent és a Ferrarit, Antonio Giovinazzi autót váltott, Robert Kubica pedig több mint száz kört tett meg szerdán.

Azok után, hogy a keddi tesztnap Antonio Giovinazzi és a Ferrari új körrekordjától volt hangos, szerdán visszavágott a Mercedes és fiatal tehetsége, George Russell: a húsz éves pilóta 1:15,575-ös idejével ismét megdöntötte a (nem hivatalos) pályacsúcsot és ezúttal ő zárt az élen. A Mercedes versenyzője egyébként alig 74 századmásodperccel előzte meg Kimi Raikkönent, aki délelőtt még két másodpercet vert a komplett mezőnyre.

A Red Bull érkezett a harmadik helyen, a szimulátoros versenyző, Jake Dennis 1,4 másodperccel volt lassabb az előbb említett duónál és érdekesség, hogy mindhárom topcsapat több mint száz kört tett meg szerdán, a sebesség mellett a mennyiségre is odafigyeltek, így rengeteg adatot gyűjthettek a nyári szünet előtt.

Az említett Giovinazzi ezen a napon a Saubert nyúzta a Ferrari helyett és a negyedik helyen zárt, méghozzá 1,9 másodperccel lassabb idővel, mint amivel a tegnapi napon első helyet szerzett. Nikita Mazepin és a Force India lett az ötödik, de a fiatal alatt egyszer megállt az autó délután és ő teljesítette a legkevesebb kört, alig ötvenet.

Robert Kubica teljesítményét is nagy figyelem övezte, a lengyel délelőtt még a második helyen állt, de végül visszacsúszott a hatodik pozícióba, igaz, teljesített 103 kört, ami mindenképpen figyelemre méltó.