2024. október 7. hétfő
F1

Jót tenne az F1-nek Schumacher érkezése

Berne Ecclestone szerint jó lenne, ha Mick Schumacher eljutna az F1-be - a sportág profitálhatna a nevéből. A fiatal versenyzőt már figyeli a Mercedes, de egyelőre messze van a királykategóriától.

Bár a Formula-1 eddigi legsikeresebb pilótája, Michael Schumacher fia, Mick Schumachert nem érdekli a rivaldafény - legalábbis úgy fogalmazott, hogy ő versenyezni szeretne, számára az a legfontosabb. A fiatal tehetség pályafutását rengetegen követik figyelemmel, már a Mercedes látószögébe is bekerült, de 2017-ben még csak az F3-ban próbálkozik.

mick-schumacher

A Schumacher név persze komoly figyelmet követel és tudja ezt a Formula-1 ura, Bernie Ecclestone is. A német Bildnek adott interjújában arról beszélt, hogy reméli, hamarosan eljut a száguldó cirkuszba a hétszeres világbajnok fia. "Ha csak megközelítőleg olyan jó, mint az apja, akkor miért ne? Jó lenne a Formula-1-nek, ha újra megjelenne egy Schumacher."

Mick egyelőre azonban messze van ettől, bár idén a Prema színeiben versenyezhet a Formula-3-ban, így jó helyre került. Úgy fogalmazott, hogy minden nagy név megfordult ebben a szériában és később természetesen ő is szeretne világbajnok lenni. A 17 éves versenyző 2016-ban a német és az olasz F4-ben is második lett, összesen tíz futamot nyert, nyolcszor rajtolhatott az első rajtkockából és huszonkétszer állhatott dobogón.