Újonca szerint a Sauber egy komolyan vehető csapat

Történetének legnagyobb kudarca volt a Sauber számára a 2014-es szezon, 19 verseny után pont nélkül zárt. Felipe Nasr viszont úgy gondolja, egy versenyképes, ígéretes középcsapathoz érkezik.

Az istálló az újonc Felipe Nasrt és a nem túl tapasztalt Marcus Ericssont választotta teljesen megújuló jövő évi felállásába – mindkét versenyző mögött tőkeerős szponzorok állnak, előbbit a Banco do Brasil támogatja. A csapatnak szüksége is lesz komoly anyagi háttérre ahhoz, hogy kilábaljon a jelenlegi gödörből. 2014-ben egyetlen pontot sem sikerült szereznie, amire két évtizedes pályafutása során egyszer sem volt még példa. Az újonc Nasr arról beszélt, ő nem egy hanyatló kiscsapatot lát a Sauberben – máskülönben nem ide igazolt volna.

„Nem akartam egy kiscsapathoz csatlakozni, ami nem versenyképes. A Sauber szervezeti felépítése jó, komoly emberekkel. Ferrari motorokat használ, a Ferrari pedig sokat fejlődött. Versenyképesebb csapatra számítok jövőre. Izgatott és optimista vagyok az első két szezonommal kapcsolatban a Sauberrel” – idézi a brazil Globo Esporte a 22 éves versenyzőt, aki idén a Williams tartalékversenyzői posztját töltötte be.

Ezzel párhuzamosan a GP2-ben versenyzett, ahol végül az összetett harmadik helyén zárt. A bajnokságot Jolyon Palmer nyerte, aki iránt azóta sem érdeklődött egy F1-es istálló sem. Palmer egyik csalódott nyilatkozatában Nasr helyzetére is utalt.

„Elkeserítő, hogy olyan versenyzők, akiket legyőztem a pályán, könnyedén ülést szereznek a Formula-1-ben. Jelenleg ez a realitás a sportban, ami rossz üzenetet hordoz. Azt a benyomást kelti, hogy az F1-nek nincs szüksége a legjobb versenyzőkre” – mondta Palmer, aki már akkor is szerencsésnek érezheti magát, ha egy tartalékversenyzői pozíciót sikerül szereznie.