2024. október 8. kedd

Fontos statisztikák - Orosz Nagydíj

Oroszország soha nem rendezett korábban Formula-1-es versenyt, de azt tudtad, hogy a sportban szereplő mindkét pilótájuk pontokat szerzett? Vagy azt, hogy a szocsi pálya a harmadik leghosszabb a naptárban? Néhány fontos tény és statisztika a 2014-es Orosz Nagydíj előtt...

Pálya: Sochi Autodrom

Pálya hossza: 5.848 km

Pálya szélessége: 13 és 15 méter között

Kanyarok száma: 18 (12 jobbos, 6 balos)

Várható maximális sebesség: 320 kilométer/óra (egyes és a kettes kanyar között)

Várható átlagsebesség: 215 kilométer/óra

Várható köridő: 1:36.9

Leghosszabb egyenes: 650 méter (egyes és a kettes kanyar között)

DRS zónák: 2 (az első az egyes és a kettes kanyar között, mérési pont az egyes kanyar előtt; a második a 10-es és 12-es kanyar között, mérési pont a 10-es kanyar előtt)

Körök száma: 53

Versenytáv: 309.732 km

Gumikeverékek: lágy, közepes

Legtöbb győzelem egy teljesen új pálya első versenyén (jelenlegi mezőnyből): 2 - Fernando Alonso, Sebastian Vettel; 1- Lewis Hamilton, Felipe Massa, Kimi Räikkönen

Dobogós helyezések egy teljesen új pálya első versenyén (jelenlegi mezőnyből): 5 - Fernando Alonso; 4 - Lewis Hamilton, Jenson Button; 3 - Sebastian Vettel; 2 - Felipe Massa, Kimi Räikkönen; 1 - Nico Rosberg

Elbűvölő tény: A Sochi Autodrom az egyetlen versenypálya a világon, amely olimpiai helyszínen kapott helyet, Szocsi a XXII. Téli Olimpiát rendezte idén februárban

Orosz pilóták száma, akik legalább egy versenyen indultak: 2 (Vitalij Petrov, Daniil Kvyat)

Orosz pilóta által elért legjobb eredmény a Formula-1-ben: 3. (Vitalij Petrov, Ausztrália, 2011)

Daniil Kvyat legjobb eredménye 2014-ben: 9. (Ausztrália, Anglia, Belgium)

A 2014-es szezonból eltelt időszak: 79%

Az egyéni bajnokságban még megszerezhető pontok száma: 125

Jelentősebb sorozatok: Lewis Hamilton - 3 egymást követő versenyen futamgyőzelem; Mercedes - 15 egymást követő versenyen dobogós helyezés; Renault - 115 egymást követő ponszerző verseny motorszállítóként; Daniel Ricciardo - 13 egymást követő pontszerző verseny; Mercedes - 7 egymást követő pole pozíció;

Lehetséges rekorddöntés: A Mercedes nyolc kettős győzelmet aratott az idei évben. További kettőre van szükségük a hátralévő négy versenyen, hogy elérjék a McLaren 1988-as rekordját és három ahhoz, hogy megdöntsék azt.

Turbó történelem: Amennyiben Ferrari erőforrással szerelt autó nyer, akkor a Ferrari turbómotor első győzelmét aratja az 1988-as Olasz Nagydíj óta.