2024. szeptember 21. szombat
Egyéb

Így nyerhettél volna egy Rapidot!

A „Közlekedik a család” elnevezésű verseny országos döntőjét több helyszínen – köztük Budapesten, Budaörsön, Zsámbékon, Esztergomban és Visegrádon – rendezte meg az ORFK Országos Baleset-megelőzési Bizottsága 2016. június 19-én.

skoda_dijatado_1
A megmérettetés során közlekedésbiztonsággal összefüggő feladatok megoldásában kellett helyt állniuk a versenyzőknek elméletben és gyakorlatban egyaránt. A szombathelyi Polgár család a Vas megyei területi fordulóban a tizennégy helyi család között, az országos döntőn pedig a húsz résztvevő megyei döntős család között volt a legeredményesebb, így ők nyerték a rendezvénysorozat fődíját, a Porsche Hungaria által felkínált
ŠKODA Rapid Spaceback személyautót. A Polgár család már szinte otthonosan érezhette magát a vetélkedőn, hiszen ez volt a harmadik alkalom, hogy a megye legjobbjaiként megmutathatták azt is, hogy országos szinten mire képesek. A korábbi években is büszkén térhettek haza a versenyekről, hiszen 2014-ben harmadikként, 2015-ben pedig ötödik helyen zárták az országos döntőt.
skoda_dijatado_2
A győztes szombathelyiek mögött második helyezést ért el a Rideg család Bács-Kiskun megyéből, a harmadik helyen pedig a Zala megyei Offner család végzett. Annyiban rendhagyó volt az idei év, hogy az egyes versenyszámok és versenyhelyszínek között a családoknak egy, az induláskor kapott
ŠKODA személyautóval saját maguknak kellett megoldaniuk a közlekedést. Így a Polgár család közel kétszáz kilométert tett meg a rajt és a célba érkezés között. A család számára – elmondásuk szerint – az egyik legizgalmasabb és legjobban sikerült feladat az elsősegélynyújtás volt, amelynek során egy váratlan baleseti helyzetet kellett megoldaniuk a visegrádi helyszínen. „A rendezvény célja, hogy felhívja a gyalogosok, kerékpárosok, gépjárművezetők és természetesen az utasok figyelmét a biztonságos, balesetmentes közlekedésre. Ha a gyerekek nevelése során a családban a biztonságos közlekedésre való felkészítés gyakran téma, bízhatunk abban, hogy a felnövő generációk egyre kevesebb közlekedési baleset részesei lesznek“- mondta a verseny márciusi elindításakor Kiss Csaba rendőr alezredes, az ORFK-OBB főtitkára. „Mindezeken túl a verseny arra is jó, hogy hangsúlyozza a szülői példamutató magatartás fontosságát, valamint rávilágítson a család és a közösség nevelő erejére“- tette hozzá.