Egyéb

Habsburg Ferdinánd remek eredménnyel debütált az F3-ban

Habsburg Ferdinánd nyolc hetes kihagyás után egy első soros rajttal és egy negyedik hellyel ünnepelte visszatérését a versenypályára az elmúlt hétvégén,élete első F3-as versenyhétvégéjén, Barcelonában.

A 18 éves versenyző a spanyol DriveX csapat színeiben állt rajthoz a bajnokság szezonzáró futamán, a Circuit de Catalunya Forma-1-es pályán egy Dallara F312 versenyautó volánja mögött.

Az első futamon az osztrák pilóta a tizedik helyről indult, és végül itt is intette le a kockás zászló. A 30 perces verseny tökéletes lehetőséget nyújtott arra, hogy Habsburg jobban kiismerje az autót és a pályát.

Habsburg Ferdinand_Barcelona

A vasárnap reggeli időmérőn mindössze 0,04 másodperccel maradt le a pole pozícióról, így az első sorból várhatta élete második F3-as futamának rajtját.

A 17 körös verseny alatt végig kiélezett csatát  vívott a korábbi FIA F3 bajnok, jelenleg a DTM mezőnyét erősítő spanyol Daniel Juncadellával (aki a tavalyi évben a Force India Forma-1-es csapat tesztpilótája volt ) a harmadik helyért, oda-vissza előzve egymást. Ferdinánd végül a negyedik helyen ért célba.

,,Remek hétvégén vagyok túl,” mondta el Habsburg. ,,Nagyon jó volt vezetni az F3-as autót, és örülök hogy sikerült ilyen jó eredményekkel viszonoznom a csapat kemény munkáját!”

“Az első futamon megszenvedtem a gumikopással, de így is sikerült pontszerző helyen végeznem.

A második futam azonban nagyszerű volt. Jó érzés volt az első sorból indulni, és remek csatákat vívtam.”

,,A rajtnál kipörögtek a kerekeim, így visszacsúsztam a 4 helyre, de egészen a futam leintéséig harcban álltam a harmadik helyért egy DTM versenyzővel. Élveztem, hogy megdolgoztatom a pénzéért!”

,,Nagyon elégedett vagyok az eredménnyel, és nem tudom eléggé megköszönni a DriveXnek és a családomnak! Emellett köszönettel tartozom a szponzoraimnak is akik egész éven át támogattak. Még soha nem éreztem magam ilyen magabiztosnak és sikerre éhesnek… előre 2016-ra!"

2015 -ben Habsburg Ferdinánd a Formula Renault 2.0 NEC bajnokság melllett számos ALPS és Eurocup futamon is rajthoz állt, azonban szezonjának idő előtt vége szakadt egy  súlyos baleset következtében, miután Silverstoneban egy ütközést követően autója több méter magasra repült.

Habsburg azonban a 8 hetes kényszerpihenő alatt teljesen felépült, és hamarosan bejelenti majd terveit a 2016-os szezonra.