Egyéb

Szőke lány győzött a magyar kamionversenyen

A hétvégén Hungaroringen rendezett Eb-fordulón Kiss Norbert két futamot nyert, a másik kettő közül az egyiken pedig egy történelmet író hölgy, Stephanie Halm állt a dobogó legtetejére.

A negyedszázad után hétvégén, a Hungaroringen rendezett kamion Európa-bajnokság a hazai közönség számára Kiss Norbertről szólt, aki négyből kettő versenyt bezsebelt. Pedig a többi futam mellett sem lehet szó nélkül elmenni. Norbi a szombati legelső mérkőzést megnyerte, a másodikon így a fordított rajtrács értelmében nyolcadik helyről kellett indulnia. A verseny kuriózuma volt, hogy az élről két női versenyző startolt: Stephanie Halm a pole-pozícióból, valamint Ellen Lohr – a 90-es években DTM-ben versenyt nyerő pilótanő – a második helyről.

Kiss Norbert a harmadik helyig zárkózott fel, miközben az élen Stephanie Halm magabiztosan végig vezetett, 0,527 másodpercre zsugorodó előnnyel győzött. Ellen Lohr végül az ötödik helyen ért célba.

Az 1984-es születésű német Halm, aki közigazgatás-tudományi diplomával rendelkezik, néhány év gokartozás után 2000-ben kezdett autóversenyezni, először formaautókkal, a német Formel König, Formel Renault és Formel VW osztályokban. Ezután váltott zárt karosszériás kocsikra, versenyzett Alfákkal, Porschékkal és Minikkel – a Mini Challange sorozatot kétszer is 4. helyen zárta több mint 40 résztvevő között.

A kamionozásba 2011-ben vágott bele, és máris komoly eredményeket tudott felmutatni, a francia bajnokságot a következő két szezonban megnyerte. 2014-ben már az Európa-bajnokságon versenyzett, ahol a Hungaroringen szerezte első futamgyőzelmét – ezzel a széria első női nyertesévé vált. Halm a vasárnap tartott harmadik – szintén Kiss Norbert által megnyert – versenyen is dobogóra állt, a harmadik lett.