Egyéb

Újabb sikeres évet zárt a NISMO

Az idei Fuji Speedway versenypályán megrendezett éves NISMO Fesztivál mind a közúti autózás, mind a versenyek világában egy újabb sikeres év megkoronázása a NISMO számára, amely a Nissan motorsport- és teljesítményközpontú márkája.

Az idei évben van is mit ünnepelni a NISMO háza táján, hiszen a Motegiben megrendezett záró futam után Super GT bajnokká avatták a csapatot.   A NISMO Fesztivál kiváló alkalom arra, hogy a csapat köszönetet mondjon a lelkes japán rajongónak, akik a Super GT bajnokság minden egyes futamán több ezres létszámban voltak jelen.  Az idei évben más országok rajongói is csatlakozhatnak az ünnepléshez, mert a fesztivál eseményeit a NISMO.TV is közvetíti.

127265_1_5

A NISMO fennállásának harmincadik éve az autóversenyzés különféle eseményeinek izgalmas elegyével telt, és a világ számos versenyfutamán győztes helyeket hozott a csapatnak, összesen 82 dobogós hellyel és 42 futamgyőzelemmel.

Az év legfontosabb sikerei közé tartozik a Super GT bajnokság első helyének megszerzése a Nissan új GT500-as kategóriájú GT-R-ével, a FIA World Endurance Championship Nissan motorral szerelt LMP2-es autóinak győzelme minden egyes eddigi futamon, az európai Le Mans versenysorozat LMP2-es kategóriájában aratott győzelem, valamint a 24 órás versenyen megszerzett első öt hely az LMP2 kategóriában.  A Nissan GT-R NISMO GT3-at a Blancpain Endurance Series futamsorozaton a NISMO legújabb versenyzői vezették, és az autó elsőként mutatkozott be a barthusti Mount Panorama versenypálya 12 órás versenyén.  Sir Chris Hoy számára a Le Mans-ig vezető út a British GT Championshipen kezdődött, ahol egy GT3 GT-R-t vezetett, Jann Mardenborough pedig újabb fejezettel gazdagította a videojátékosból lett pilóták sikertörténetét, hiszen az első évben győzelmet aratott a GP3 sorozatban.

A NISMO versenyzők legjobbjai 100%-os elkötelezettségük jutalmaként egy Super GT tesztelésen vehettek részt a Fuji versenypályáján. Mivel a legtöbbjük a Gran Turismo videojátékban Super GT versenyeken kezdte pályafutását, ezért ez a verhetetlen videojátékosok számára kiváló lehetőség volt a virtuális és a valóságos versenyzés összehasonlítására.

Lucas Ordonez, aki idén mutatkozott be a Super GT300 kategóriában, egy GT500 GT-R volánja mögé ülhetett be. Jann Mardenborough számára Hockenheimben a GP3-as győzelem volt az idei év csúcspontja, és ő is örömmel fogadta a lehetőséget a GT500 GT-R kipróbálására.  Alex Buncombe-ot szintén a világverő GT-R NISMO GT500 tesztelésével jutalmazták az idei évben számos versenyen nyújtott lenyűgöző teljesítményéért.  Wolfgang Reip is - aki egy új korszakot megnyitó köridőt futott teljes egészében elektromos meghajtással a Nissan ZEOD RC-vel  - a GT-R NISMO GT-300 versenyautót tesztelő pilóták egyike lett.

A versenypályán aratott győzelmek sikereket hoznak a közúti autózásban is, ha a versenytechnológiát innovatív közúti autókba is átültetik.  A Nissan 2013-ban indította útjára a NISMO márkanév alatt nagy teljesítményű közúti autóit, elsőként a Nissan Juke NISMO-t. Miközben a régóta várt Nissan GT-R NISMO leszállításai tovább folytatódnak, a Nissan már több mint 20 000 NISMO utcai autót értékesített, és az igény folyamatosan növekszik a nagy teljesítményű modellek teljes palettája iránt.

„Büszkék vagyunk a NISMO versenypályán és a közúti autózásban elért sikereire" - nyilatkozta Darren Cox, a NISMO globális márkáért, marketingért és értékesítésért felelős vezetője. „Az autóversenyben elért eredményeink számos határon ívelnek át. Nemrégiben egy brit versenyzőnk Ausztráliában vett részt versenyfutamon, egy japán pilóta Európában, egy spanyol pedig Japánban ült a versenyautó volánja mögé. Autóversenyeken való részvételünket globális közönség kíséri figyelemmel, és ez előnyös a márkánk számára.  Az egész világon versenyzünk, győzelmeket aratunk és nagy számban értékesítjük autóinkat.  A NISMO egy nagy múltú versenysportmárka, amely ma már a Nissan márkaígéretét, az innovációt és élményeket mindenki számára jól látható módon közvetíti."