Magyar idő szerint péntek hajnalban megrendezték az idei WTCC-szezon utolsó szabadedzését. Michelisz Norbi ezúttal csak hatodik lett, de Yvan Mullert még így is megelőzte. Lopez mindenkinél gyorsabb.

Makaó - Az utolsó koránkelés

Minden bizonnyal az év utolsó autósportos hajnali ébredését kell megejtenünk ezen a hétvégén a WTCC makaói eseményeinek apropóján.

Nagy Norbi a „nagyok” közé vágyik

Az MGS Racing Team versenyzője, Nagy Norbi fordulatos évet tudhat maga mögött a Túraautó Európa-kupában (ETCC). Idén már a második évét kezdte a bajnokságban, ahol Franciaországban egy kategória 3. helyezéssel indított egy Chevrolet Cruze S2000-es versenyautó volánjánál.

Makaó: Pazar formában Michelisz és a Honda

A WTCC zárófordulójának hajnali tesztjét Michelisz Norbi nyerte, majd az első szabadedzésen három Honda végzett az első négy helyen – csak a világbajnok választotta el őket.

Michelisz Norbert hatalmas küzdelemben az összetett negyedik helyért

Utolsó állomásához érkezett a 2014. évi FIA Túraautó-világbajnoksága, hiszen vasárnap Makaó utcáin rendezik meg a sorozat idei 23-24. fordulóját. Michelisz Norbert, a Zengő Motorsport versenyzője arra készül, hogy összetettben a negyedik helyen végezzen.

Szép emlékekkel búcsúzna a Citroen az idei WTCC szezontól

A WTCC 2014-es évadának tizenkettedik, egyben utolsó futama a legendás makaói pályán zajlik majd. A Citroen már a verseny előtt megszerezte a csapatvilágbajnoki címet, az egyéni versenyben pedig a csapat három pilótája végzett az első három helyen.

Nem lesz ott Makaóban a suzukai dobogós

Bár a WTCC makaói hétvégéje a verseny különlegessége miatt mindig több résztvevőt vonz, egy állandó szereplő, Dusan Borkovic mégis azt jelentette be, hogy biztosan nem lesz ott a sorozat szezonzáróján.

Coronel egy Buggy-val tér vissza a Dakarra

A WTCC állandó szereplője, Tom Coronel januárban az aszfaltot homokra cseréli, hiszen bejelentette, hogy pályafutása során másodszor részt vesz a Dakar Ralin, amin egyébként ikertestvére is ott lesz.

F1-es betétfutam lesz a WTCC konkurens szériája

Pénteken nyilvánosságra hozták a jövőre útnak induló TC3-as Nemzetközi Sorozat 2015-ös versenynaptárát, amely három pontban is megegyezik az F1 az évi kalendáriumával, emellett több korábbi F1-es helyszínt is tartalmaz.

Michelisz Norbi: A legjobb hondásnak lenni – év végén is!

A vágyam teljesült, dobogóra álltam Japánban, ugyanakkor a Honda döntéshozói is testközelből szembesültek azzal, milyen nagy a lemaradásunk a Citroennel szemben. Ez egyáltalán nem baj, sőt!

Az argentinok és a szerbek is nemzeti hősüket ünneplik

A WTCC legutóbbi fordulóját követően két olyan nemzetnek is bőven volt ünnepelnivalója, amelyek nincsenek különösebben hozzászokva az autósportban szerzett sikerekhez. Jose Maria Lopezre és Dusan Borkovicra is hősként tekint hazája.

Lopez is harcba száll a Bajnokok Tornáján

Első alkalommal kapott meghívást a szezonvégi gálaeseményre, a Race of Championsra Jose Maria Lopez, aki a WTCC bajnoki címét nyerte meg a hétvégén Suzukában.