2024. október 6. vasárnap

WRX

Szabó Krisztián balesete ellenére az elődöntőben Spában

Harmadik versenyhétvégéjén van túl a ralikrossz-világbajnokságon az EKS magyar pilótája, aki Belgiumban, első esős Supercar-versenyén is számos tapasztalattal gazdagodott. A kétszeres ralikrossz Európa-bajnok a már száraz vasárnapon a 11. helyen végzett, pedig a Q4-ben egy versenybaleset miatt sokat veszített.

Szabó Krisztián a top 5-ben szombaton az esős Spában

Ígéretesen indult a ralikrossz-világbajnokság belgiumi hétvégéje a mezőny magyar pilótája számára: Szabó Krisztián a Q1-ben megnyerte saját csoportját, a köztes eredménylista ötödik pozíciójából várja a vasárnapot. Csapatfőnöke, a hétvégén szintén versenyző Mattias Ekström sokat segített az autó beállításában.

Ekström ellen versenyez Szabó Krisztián a legendás pályán

Spa, Eau Rouge, Ekström: klasszikus versenyhelyszínen teljesíti harmadik ralikrossz-világbajnoki hétvégéjét Szabó Krisztián. Belgiumban egy különleges ellenfelet is kap: visszatér a WRX mezőnyébe a 2016-os világbajnok, Mattias Ekström, az EKS csapatfőnöke.

Ellenfelére dühös Szabó Krisztián

Összességében erősebben sikerült a barcelonai versenyhétvége, mint a szezonnyitó Abu Dhabiban, még ha a végső nyolcadik helyezés nem is ezt tükrözi. A ralikrossz-vb résztvevője, Szabó Krisztián dühös ellenfele agresszív megmozdulása miatt.

Szabó Krisztián a top 5-ben zárta az első napot

Csoportja megnyerésével kis győzelmet szerzett Barcelonában a ralikrossz-világbajnokság állandó magyar résztvevője. Az EKS versenyzője elégedetten értékelte az első napot: foghatónak érzi az előtte állókat.

Szabó Krisz dobogóra állna Barcelonábaan

Negyedik helyezést szerzett élete első ralikrossz-világbajnoki versenyén Mattias Ekström csapatának pilótája: a hétvégén már felkészültebben, egy ismerős pályán folytatja, ahol legalább egy pozíciót javítana a végeredményen.

Ne maradj le semmiről a hétvégén! - program

Formula-1 Azerbajdzsánban, WTCR a Hungaroringen, de megnézhetjük a Formula-E-t, a Formula-2-t és a WRX-et is - mutatjuk a programot és a tv-közvetítéseket a hétvégére.

Így alakították ki a barcelonai pályát ralikrosszra

Szokatlan virtuális pályabemutató: az F1 2018 és a DiRT Rally 2.0 között váltogat, hogy bemutassa a barcelonai ralikrosszpálya vonalvezetését. A videót Neil Cole, a WRX riportere készítette.

Visszavonul Petter Solberg, de nem teljesen

A háromszoros világbajnok – aki a raliban és a ralikrosszban is csúcsra ért – nem indul többet egyetlen szériában sem, azonban egyes versenyeken részt vesz a jövőben, köztük 2019-es „búcsúturnéján”.

Szabó Krisztián 4. helyen debütált a WRX-en

Először jutott be magyar versenyző a WRX döntőjébe, a legjobb hat közé, ráadásul pályafutása első hétvégéjén a szériában. Az EKS versenyzője, a sportág kétszeres Európa-bajnoka újult erőre kapott szombaton, és a döntőbe jutva, ötödik helyen intette le a kockás zászló, ami egy ellenfél büntetése után negyedikre módosult. Még jobb hír, hogy Krisz érzi: a folytatásban elérhető a győzelem is.

WRX: Hansen nyert, Szabó elsőre döntős

A fináléba jutott és ott ötödik helyet szerzett a ralikrossz-világbajnokság évadnyitóján a debütáló Szabó Krisztián. Két nagy rivális ütközött és első győzelem született Abu Dhabiban.

Szabó Krisztián: Továbbra is a döntő a cél

A ralikrossz-világbajnokság magyar újoncának első napja a tanulásról szólt Abu Dhabiban, a szezon nyitóversenyén. Az EKS versenyzője már azt is tudja, min kell javítania, hogy szombaton a kemény mezőnyben felzárkózhasson a 12. helyről.