WEC

Mit gondol a motorsportról az új VW-főnök?

A Volkswagen-csoport élére hétvégén került új vezérigazgatónak, Matthias Müllernek elsődleges feladata, hogy kirángassa cégét a botrányból, de mi a véleménye a motorsportról és az F1-ről?

Button el tudja magát képzelni a WEC-ben

A 2009-es F1-es bajnok jövője jelenti a legnagyobb találós kérdést a paddockban - az érintett egyelőre nem kívánja kommentálni a pletykákat, de van egy-két sorozat, ahol szívesen kipróbálná magát.

WEC: Webberék büntetés ellenére ismét nyertek

Akárcsak az előző nürburgringi versenyen, az austini 6 órás hosszútávú futamon is a Porsche 17-es egysége győzött, pedig egyperces bokszutcai büntetést is kiosztottak rájuk.

Le Mans-ba vágyik az IndyCar négyszeres bajnoka

A hétvégén négyszeres IndyCar-bajnokká vált Scott Dixontól nem áll messze a sportautó-versenyzés, hiszen kétszer nyert már Daytonában, de az igazi álmot Le Mans jelenti számára.

Webber első győzelmét szerezte a WEC-ben

Megállíthatatlan volt a 17-es számú Porsche-Hybrid hazai pályán: Mark Webber első hosszútávú győzelmét szerezte, megelőzve a 18-as autót - a Toyoták sehol sem voltak.

Montoya bajnok lehet - Itt a hétvégi program

Augusztus utolsó hétvégéjén is számos versenysorozat résztvevőiért izgulhatunk. Eldől az IndyCar bajnoki címe, de versenyez a DTM, a MotoGP, a Hosszútávú Világbajnokság és Mick Schumacher is.

A Porsche 2018-ig az LMP1-ben fog maradni

Az idei Le Mans-i 24 óráson kettős győzelmet szerző német márka két évvel, 2018-ig meghosszabbította programját a Hosszútávú-világbajnokság LMP1-es programjában.

A Nürburgringre készülnek a világbajnokok

A Toyota Gazoo Racing világbajnok csapata délre utazik, hogy részt vegyen a WEC hosszú távú világbajnokság negyedik versenyén, a Nürburgringi Hatóráson.

Kiszáll a Nissan az LMP1-ből

Nem tartott sokáig a Le Mans-i 24 óráson csúfos kudarcot valló Nissan 2015-ös WEC-idénye: a japánok felfüggesztik szezonjukat, hogy újból tesztelésre fordíthassák erőiket.

Az LMP1-es kategóriába sem jön a BMW

A Formula-E-hez hasonlóan a WEC-hez sem akar csatlakozni a BMW, egyik osztály sem felel meg magas kívánalmaiknak. Az 56-os garázs keretében való indulást is cáfolják.

Webber, a bathursti 12 órás és a hó

Az ex-F1-es Mark Webber számára 2015-ben is a WEC fogja jelenteni a prioritást, ám nem tagadja, hazahúz a szíve, és Ausztrália legrangosabb hosszú távú versenyén, a bathursti 12 óráson is részt venne.

Durva büntetést kapott az Audi

Egy súlyos technikai szabálysértés miatt az egy évre kijelölt 5 helyett csak 3 motort használhat idén a #7-es Audi – Lottererék szezonja ezzel túlélő show-vá alakult, veszélyben a bajnoki hadjárat.