2024. október 1. kedd

WEC

Retro – Furcsa nevű tesztelőből világbajnok

Neel Jani nevének kimondása fejtörést okozhat, de vezetési képességeihez sok kétség nem fér. Számos F1-es csapattal tesztelt, a Red Bull programjának ígérete volt, végül mégsem a királykategóriában, hanem a WEC-ben aratta sikereit.

Miről döntött szerdán a Motorsport Világtanács?

A világbajnoki kategóriák, különösen a WTCC és WEC számára fontos nap volt a mai: versenynaptárakat fogadtak el, új szabályokról határozott a WMSC Bécsben.

Legendás Le Mans-győzelmek LEGO kockákból

Egy ajándék, amivel az Ön gyermekei is ráléphetnek az autóversenyzéshez vezető útra. Az 1966-ban és 2016-ban látványos győzelmet arató Ford GT40 és az új Ford GT versenygépek most LEGO kockákból kelnek életre.

Alonso: Előbb a vb-cím, aztán a WEC

A spanyolt meglepte, mennyire felkapták a hosszútávú versenyzéssel kapcsolatos megjegyzését, melyben szerinte semmi új nincsen. Az F1-ben komoly céljai vannak a jövőbeli váltás előtt.

Alonso a Porschénál? Jövőjére célzott a spanyol

Egy fontos utalás érződött abból az üzenetből, melyet Fernando Alonso Mark Webbernek küldött: szavaiból az sejlik ki, hogy a pilóta a jövőben a Porsche színeiben fog versenyezni a WEC-ben.

Kubicát nem akadályozta a sérülése az LMP1-es teszten

A korábbi F1-es versenyző is részt vett a WEC bahreini újonc-tesztjén, s a lengyel elmondása szerint csak apró átalakításokra lenne szükség az autón, hogy versenyképes lehessen a kategóriában.

WEC: Győzött a búcsúzó Audi, bajnok a Porsche

A Hosszútávú-világbajnokság bahreini szezonzáróján kettős győzelmet szerzett az ingolstadti gyártó, s bár a dráma sem maradt el, küzdelem nélkül dőlt el a sorozat bajnoki címe a Porsche és a Toyota között.

Öt ok, hogy miért nézd a WEC-szezonzárót!

A Hosszútávú-világbajnokság hat órás bahreini futamával egy korszak zárul le a szériában, ezért hoztunk öt érvet, hogy miért lenne hiba kihagyni a sivatagi száguldást.

Lopez a Citroennek: Köszönöm, hogy életet leheltetek a karrierembe

A Túraautó-világbajnokságból szezon végén távozó argentin pilóta négy éve még egy volt a beváltatlan tehetségek listáján, az elmúlt három szezonban azonban a nemzetközi autósport-színtér megkérdőjelezhetetlen alakjává vált.

Rubens Barrichello rajthoz állhat Le Mans-ban

A tizenegy F1-es futamgyőzelmet számláló brazil pilóta 2017-ben egy LMP2-es autóval vághat neki a legendás futamnak - hosszú és tartalmas pályafutása során először.

Webber különleges hétvégére készül Bahreinben

A visszavonulását korábban bejelentő ex-F1-es pilóta szerint most veszi fel utoljára a bukósisakot, a hétvégén lezárja pályafutását, amire nagyon büszke - nagy pillanat lesz ez számára.

Toyota és Porsche: Három autó Le Mans-ban?

Az Audi kiszállása után két gyári alakulat maradt a Hosszútávú-világbajnokság LMP1-es kategóriajában, amelyet a a konstruktőrök három egység indításával szeretnének ellensúlyozni a 2017-es 24 óráson.