2024. szeptember 30. hétfő

WEC

Giovinazzi: A hátsó kamera jó megoldás lenne

Bár csak 2019-től lesz a Formula-1-es mezőny teljes körű tagja Antonio Giovinazzi, már most előállt egy ötlettel, amely a jövő évi látási viszonyokat javítaná fel. Szerinte nincs szükség tükrökre.

Alonso: Több itt az amatőr, mint a WEC-ben!

Fernando Alonso versenyét Lance Stroll rögtön a rajtnál tönkretette Austinban, miután oldalról megtorpedózta a kétszeres világbajnokot. A spanyol nem is kertelt verseny utáni nyilatkozatában.

Button dobogós lehetett volna a WEC-ben

Jenson Button még vezette is a WEC futamát Fujiban egy óra elteltével, de az SMP Racing autójának megbízhatatlansága miatt végül elvesztette pályafutása első, lehetséges dobogós helyét.

Legyőzte Alonsóékat a testvérautó Fujiban

Hiába indult az időmérőt követő büntetés miatt az LMP1-es mezőny végéről a #7-es Toyota, így is a Mike Conway, Kamui Kobayashi, Jose Maria Lopez trió diadalmaskodott a WEC japán futamán.

WEC: Alonsóék kikaptak, mégis pole-ban

A spanyollal közösen kvalifikáló Buemi hibázott gyorskörén, így a #7-es autóé lett a rajtelsőség a Fuji 6 óráson, nem sokkal később azonban a rajtrács végére sorolták. Az LMP2-ben Maldonadóék DragonSpeedje végzett a legjobb helyen.

Ne maradj le semmiről hétvégén!

Bajnoki döntő a DTM-ben, Japánban versenyez Fernando Alonso, Németországban Mick Schumacher - mutatjuk a hétvégi programot.

Alonso két hetet tölt majd Japánban

Fernando Alonso a hétvégi Formula-1-es Japán Nagydíj után egy héttel a Hosszútávú Világbajnokságban is Japánban áll majd rajthoz. A spanyol alig várja, hogy eltölthessen Japánban egy kis időt.

Blancpain GT: Bajnoki címre hajt a Lexus

Az Emil Frey Lexus Racing csapata ezen a hétvégén a Blancpain GT versenysorozat idényzáró futamára készül: a Lexus csapat célja Barcelonában a győzelem a versenysorozat idényzáró, háromórás futamán, amely egyben a Hosszútávú bajnoki cím megszerzését is jelentené.

A spái bukás óta nem múlik Alonso kézfájdalma

Bár elmondása szerint az autóban nem, csak fogmosáskor veszi észre, mégsem akar gyógyulni a spái balesetkor szerzett sérülése Fernando Alonsónak. Ráadásul extra sűrű évzárás elé néz az F1 és a WEC miatt.

A Hungaroringen bőgnek fel a Lexus versenygépei

Jövő hétvégén, szeptember 1.-2. között kerül megrendezésre a Hungaroringen a Blancpain GT versenysorozat idei évadának nyolcadik futama. Európában ebben a versenysorozatban vesz részt a legszínesebb márkákat felvonultató 5-600 lóerős GT3-as mezőny, a legnagyobb számú autóval, köztük az idén először teljes évadot teljesító Emil Frey Lexus Racing csapatával.

WEC: Elvették Alonsóék győzelmét

Hiába intette le elsőként a kockás zászló a Fernando Alonso-féle triót Silverstone-ban, megfosztották győzelmétől a 8-as Toyotát, sőt, a testvérautó is ugyanerre a sorsra jutott.

WEC: Silverstone-ban is Alonsóék győztek (Frissítve!)

Háromból három győzelem eddig Fernando Alonso mérlege a WEC-ben, aki Buemivel és Nakajimával ismét maga mögé utasította a másik Toyotát. Button hazai versenye nagy reményekkel indult, de hamar véget ért.