TimGábor

F1-es ellenfelet kap Tim Gábor

Tim Gábor három győzelemmel és egy harmadik hellyel jelenleg vezeti a Skoda Octavia Cup-ot, mely nemzetközi márkakupa következő állomása a csehországi Autodrom Most lesz.

Tim Gábor Ausztriában is győzött!

Április végén a Hungaroringen Tim Gábor megnyerte mindkét versenyt, így kezdődött a 2016-os Skoda Octavia Cup bajnokság. A kupa második fordulója ezen a hétvégén a Red Bull Ringen zajlott.

Tim Gábor a Red Bull Ringen is a pole-ban

Két héttel a Skoda Octavia Cup debütálása első hétvégéje után, máris a második versenyre érkezett el a mezőny. A szezon kezdet Tim Gábor számára fantasztikusan sikerült, hisz a Hungaroring-en mindkét versenyt megnyerte, sőt az időmérésen is diadalmaskodott.

Tim dupla győzelemmel vezeti az Octavia Cup-ot

Az Octavia Cup debütáló hétvégéjét a Hungaroring-en rendezték, ahol két versenyt futott a mezőny, egyet pénteken, majd a főversenyt szombaton. Nagyon nehéz, és küzdelmes első futamon Tim Gábor győzedelmeskedett. A mezőny egyetlen magyar tagja végig vezette a futamot, de a cseh Tomas Pekar, aki hazája egyik, ha nem a legjobb túraautósa, a célig üldözte az Apex Racing versenyzőjét.

Tim Gábor győzelme az Octavia Cup első versenyén

Tim Gábor hazai pályáján, a Hungaroring-en 65 ezredes előnnyel nyerte az időmérést a cseh Tomas Pekar előtt. A pénteki első versenyt így Ők várták az első sorból, mely úgynevezett Indy rajttal kezdődött. Tim jól kapta el a rajtot, és ugyan páran már mellé értek az első féktávon, egy bátor fékezéssel megtartotta az első helyét.

Skoda Octavia Cup: Tim Gábor indul az élről

Egy magyar versenyzővel, Tim Gáborral a mezőnyben rajtolt el a megújult Skoda Octavia Cup, melynek helyszíne a Hungaroring. A sorozat cseh, szlovák, lengyel, német és amerikai versenyzőket is felvonultat, sokan komoly nemzetközi tapasztalattal érkeztek a kupába.

Skoda Octavia Cup-ban indul Tim Gábor 2016-ban

Tim Gábor, a 23 éves vanyarci pilóta, miután a gokart minden komolyabb lépcsőfokát megjárta, és magyar bajnoki címet szerzett, 2010-ben lépett fel a túraautózás szintjére, és az elmúlt években főként hazai bajnokságokban jeleskedett.

Tim Gábor: 1 másodpercre az első helytől

Tim Gábor főként a gyorsasági versenyzés szerelmeseinek lehet ismerős, volt már gokart magyar bajnok, de nyert Suzuki Swift kupát, és Ő volt a 2015-ös RCM Cup bajnoka is. Idén az FIA Swift Cup Europe bajnokságban hívta fel magára a figyelmet ahol hét versenyen indult, és ebből hatot megnyert. De egyre többet tűnik fel rally versenyeken, elmondása szerint a két versenyzési forma (gyorsasági és rally) kiegészíti egymást, nagyban segíti, hogy egyre jobb pilótává váljon.

Tim Gábor dobogón a BOSS Autoshow-n!

Egy éve indult először Tim Gábor a Slovakiaring-en megrendezett Autoshow-n, mely nagyon hasonló esemény, mint a hazai Szilveszter Rali. A 2014-es versenyen Tim lecsúszott a dobogóról, akkor egy Suzuki Swift S1600-asal indult és ötödik lett az 1600-asok között.

Hat győzelemmel megvan a bajnoki harmadik hely

Az idei év második felében döntött úgy Tim Gábor és menedzsmentje, hogy sorozatot vált, és ugyan vezette az RCM CUP-ot, inkább a Swift Cup Europe-ban folytatta az idei évet. Az FIA által is hivatalosan jóváhagyott Swift Európa Kupa nemzetközi sorozatában vett részt a magyar pilóta, igaz a hat hétvégéből álló sorozat első feléről lemaradt.

Utolsó sorból a második hely a TWC sorozatban

Alig két hete jelentette be Tim Gábor és menedzsmentje, hogy az RCM CUP-ból kilép, máris új sorozatban tudott maradandót alkotni. A TWC egy cseh-német szervezésű bajnokság, mely négy márkakupát foglal magába.

Tim Gábor megelégelte az RCM Kupa áskálódásait

Tim Gábor ugyan jelenleg még vezeti az RCM Kupa egyéni értékelését, a menedzsmentjével közösen azonban úgy döntött, hogy befejezi a sorozatban való szereplést.