2024. október 9. szerda

Tereprali

HQ Racing: Első ízben Ausztriában

Újabb tereprali futam vár a HQ Racing csapatára a hétvégén: a tavalyi Riverside Bajáról kellemes emlékei vannak Hangodi Zoltánnak, így izgatottan várja a magyar bajnokság második állomását, amely a sportág történetében először részben osztrák földön kerül megrendezésre.

Szalayék mentőangyal-szerepben

A dűne mögött csak a quad égnek álló kerekeit látták, ám amikor felértek a homokdomb tetejére, megpillantották az alatta fekvő motorost is. Természetesen azonnal félreálltak, és elkezdték a segítségnyújtást. Egyrészt mert segíteni kötelező (benne van a szabályban), másrészt mert így természetes. A sivatagi emberek tisztában vannak vele: az egyik nap ő, a másikon talán én – így nem haboznak, ha bárki bajba jut.

Szalayék a top tízben!

Bevállalós pálya volt. Sok-sok sziklával az elején, aztán néhány trükkös navigációs ponttal, majd pedig dűnékkel, amelyek szinte az égig értek. Utóbbiakból nem volt túl sok, izgalmakból viszont annál inkább.

Opel Dakar Team: Bemelegítésnek harcos volt!

A Szalay Balázs, Laklóth Aladár kettős jó kis bemelegítésen van túl – a rendezők gyors, ugyanakkor meglehetősen trükkös pályát jelöltek ki a Fáraó-rali mezőnye számára az első napra.

Somfai nyerni megy a Riverside Bajára

Még pár nap – május 15. és 17-e között –, és elrajtol a Nyílt Magyar Terep-rallye Bajnokság idei második futama, a Riverside Baja. Jó hír, hogy az idénynyitó bugaci versenyhez képest növekedett az indulók száma. A quadosok között ott lesz a korábban a Dakaron is indult Somfai Mátyás, aki mindenképpen nyerni szeretne, akárcsak a motorosok között Hodola Richárd, akinek ez lesz a hazai futama.

Szalayék visszatértek a sikerük színhelyére

Az első, amit megláttak, Franco Picco kamionja volt, és ez rögtön emlékek sorát indította el bennük. Tizenhárom éve, 2002-ben hatalmas csatát vívtak vele, amiből végül győztesen kerültek ki – a Szalay Balázs, Laklóth Aladár kettős akkor megnyerte a Fáraó-ralit.

Támadás a címvédők ellen

A jövő hétvégén – május 15. és 17-e között – elrajtol a Nyílt Magyar Terep-rallye Bajnokság idei második futama, a Riverside Baja. Az autósok között hatalmas küzdelem várható, hiszen valamennyi induló győzelemre tör.

Riverside Baja: amazonok csatája

Kevesebb, mint két hét múlva – május 15. és 17-e között – elrajtol a Nyílt Magyar Terep-rallye Bajnokság idei második futama, a Riverside Baja. A verseny abból a szempontból is mérföldkő lesz a szakág hazai történelmében, ugyanis nem kevesebb, mint nyolc hölgy áll rajthoz: lesz köztük előfutó, pilóta, quados és navigátor. Egy viszont mindenképpen azonos bennük, ugyanúgy győzni szeretnének, mint a versenyen induló férfi ellenfeleik.

Kormányt cserélt Tomczyk és Al-Attiyah

Kormányt cseréltek a bajnokok: Martin Tomczyk a MINI ALL4 Racing, Nasser Al-Attiyah a BMW M4 DTM volánja mögé ült.

Opel Dakar Team: Együtt nyertek, együtt mennek vissza!

Együtt térnek vissza a fáraók földjére! Szalay Balázs 2002-ben Laklóth Aladárral az oldalán nyerte meg az egyiptomi sivatagi viadalt, s most, 13 év elteltével úgy döntött: vele is tér vissza a hatalmas dûnék közé.

Versenykamion vitte utolsó útjára az elhunyt navigátort

Gerard de Rooy Iveco versenykamionja vitte utolsó útjára Jürgen Dament, a belga másodpilótát, aki múlt héten, a terepralis Világkupa-sorozat katari állomásán elszenvedett nyaktörés következtében veszítette életét.