2024. október 9. szerda

Tereprali

Ultimate Dakar: Vissza a gyökerekhez

Félidejéhez érkezik a hétvégi gyulai versennyel a Közép-európai Zóna Trófea. Négy forduló után az Ultimate Dakar párosa, Tomas Ourednicek és Pavel Vaculik 60 pontjukkal holtversenyben az 5-6. helyet foglalják el a tabellán.

Qualisport: Nincs szebb a kamionos barátságnál!

Nincs szebb a kamionos barátságnál: legyen szó a világ közútjairól, vagy akár a sivatagról, az utak királyai példásan összetartanak. Erre szolgáltat majd példát a IV. Gyulai Várfürdő Kupán, a tereprali-ob idei harmadik, a Közép-európai Zóna Bajnokság menetrendjébe is beszámító viadalán a magyar Qualisport és a belga Art of Speed együttese: a Scania és az MAN évek óta a Szaharában kergeti egymást, ezúttal pedig a Viharsarokban csapnak össze.

Ráront a Hummer-armada a tereprali Monte-Carlójára

2012-ben és 2014-ben Miroslav Zapletal, a csehek kiváló Hummer-pilótája nyerte a Gyulai Várfürdő Kupát, idén azonban a klasszis nem lesz ott a mezőnyben. Versenygépe viszont igen.

Nagy csatára lehet számítani a IV. Gyulai Várfürdő Kupán

Nemcsak egymás ellen, hanem a Közép-európai Zóna Bajnokság (FIA CEZ) miatt hazánkba látogató külföldi versenyzők ellen is csatáznia kell a tereprali-ob mezőnyének a hétvégén esedékes IV. Gyulai Várfürdő Kupán. A helyszín felkészült a nagy derbire, amelynek nézői pontjaira idén valóban érdemes lesz kilátogatni.

IV. Gyulai Várfürdő Kupa: Újra tereprali a Viharsarokban!

Egy hét múlva újra terepralis versenygépek dübörögnek a Viharsarokban: június 5-7-én tartják Gyulán és térségében a IV. Gyulai Várfürdő Kupát, az országos bajnokság idei harmadik fordulóját, amely immáron részét képezi a Közép-európai Zóna Bajnokság (FIA CEZ) pontvadászatának is. Az előkészületek javában zajlanak, annyi azonban már biztos: a hétvége folyamán mindenképpen érdemes lesz kilátogatni a szervizparkba és a viadal nézői pontjaira.

A Mini szerződtette Harry Hunt-ot a 2016-os Dakarra

A Mininek már eddig is nagyszerű versenyzői voltak a tereprali világában, ennek ellenére azonban még egy tehetséges pilótát megkaparintott magának - Harry Hunt lett a legújabb reménysége a brit csapatnak, aki már biztos, hogy részese lesz a 2016-os Dakarnak.

Jól vizsgázott a Klement Mosquito

Bár tökéletesnek korántsem lehet nevezni a hétvégét, a HQ Racing Klement Mosquitóján az elmúlt hetekben-hónapokban végrehajtott változtatások jelesre vizsgáztak a Riverside Baján, a magyar bajnokság második futamán. Hangodi Zoltán a hatodik helyen ért célba.

Magyar sikerek a Riverside Baján

Méltó befejezése volt a Riverside Baja harmadik napja az addigi remek küzdelmeknek. A másodszor megrendezett viadalon szép magyar sikerek születettek: az autósok között a Fazekas Károly, Szenáki László duó nyerte a versenyt, míg a motorosoknál a magyar értékelésben Somfai Mátyás győzött, és mindkét esetben a dobogó harmadik fokára is magyarok – a Fekete Antal, Tóth György, valamint Horváth Laller – állhattak fel. A vasárnapi rallye-s szakaszokon verhetetlennek bizonyult a Korda Erik, Nyirfás Yulianna páros, kilenc szakaszból kilencszer bizonyult a leggyorsabbnak.

Fazekas Károly uralja eddig a Riverside Baját

Minden volt a Riverside Baja második napján, ami a terep-rallye világához tartozik: izgalmas és fordulatos szakaszok, remek teljesítmények és emberi drámák egyaránt.

Jól kezdett a HQ Racing a Riverside Baján

Remekül kezdte a Riverside Baját a HQ Racing: Hangodi Zoltán és a Klement Mosquito a hetedik helyen áll, de alig két és fél perces hátránnyal, ami a verseny hosszának fényében kiváló eredmény.

Nem indult jól a Riverside Baja az UltimateDakar számára

Tomas Ourednicek és Pavel Vaculik a nyolcadik helyről várhatja a folytatást a Riverside Baján, a Közép-európai Zóna Trófea negyedik és a magyar bajnokság második futamán. Az UltimateDakar párosaának hátránya egy defektet követően mintegy hat perc.

Az eddigi legélvezetesebb szakaszon Szalayék kilencedikek

Több, mint 24 percet gyorsultak, ami rengeteg, és immár számukra is majdnem 100 km/órás átlagsebességet (!) jelent.