2024. október 6. vasárnap

SzingapúriNagydíj

Elismerte a Mercedes: hibáztak Hamilton taktikájával

Téves döntésnek bizonyult a lágy gumis rajt az F1-es Szingapúri Nagydíjon, ezért mindenkivel szemben sebezhetővé vált a hétszeres világbajnok.

„Most talán jobb volt az autó, mint az időmérőn” – Perez

Váratlan Q2-es távozás, DRS-vonatozás a futamon – újabb küzdelmes versenyhétvégét zárt a mexikói, ám Austinban erősebb tempóra számít. Emellett az újonc Colapintót is dicsérte.

Verstappent az F1-ből is elüldözheti az „ostoba” büntetése

A regnáló F1-es világbajnok erős utalást tett arra: akár idejekorán is visszavonulhat, ha olyan dolgokkal kell foglalkoznia, mint a káromkodási tilalom.

McLaren: Nyitott a verseny, a küldetés folytatódik

Az egyikben 41 pont az előny, a másikban 52 pont a hátrány, de még nagyon sok van hátra a szezonból – Stella csapatfőnök a bajnoki csatákról, Norris győzelméről és riasztó hibáiról beszélt.

„Mintha senki sem követte volna a kanyar ívét” – Albon

Több pozíciót is vesztett az első kanyarban, majd túlhevülés miatt ki kellett állnia – amilyen ígéretesen indult a brit-thai szingapúri hétvégéje, olyan csalódottan zárult.

Ricciardo elköszönt: Büszke vagyok erre a 13 évre

Ha hivatalos bejelentés még nem is történt, Daniel Ricciardo gyakorlatilag egyértelművé tette, hogy a mai napon véget ért az F1-es karrierje.

Leclerc: A tegnapi az én hibám volt, ma megfizettem az árát

Bár az időmérőt követően mással indokolt, a futam után a monacói magára vállalta az eltörölt körét – emellett azt is kifejtette, hogyan bírnak ki a pilóták órákat ilyen forró körülmények között.

Piastri elszúrt időmérő után mentett dobogót

A balul elsült szombat után szép felzárkózást produkált a McLaren ausztrálja, aki a végén nem akart kockázatot vállalni az F1-es Szingapúri Nagydíjon.

Verstappen nem akar megelégedni a második hellyel

Teljesen egyedül maradt a Red Bull holland versenyzője a versenyen: Norrisszal szemben esélye sem volt, mindenki más messze lemarad tőle. Ha mindig befut másodiknak, ő a bajnok, de nem ez a célja.

„Volt pár necces pillanatom, de nem akartam lazítani” – Norris

Néhány elfékezés és falérintés – mégis hatalmas előny Verstappennel szemben: a futamgyőztes brit szerint nyomhatta volna kevésbé is, ám biztosra akart menni a szingapúri éjszakában.

Az F1-es vb-pontverseny állása a Szingapúri Nagydíj után

Norris újfent közelített Verstappenre, a McLaren pedig már el is lógott a Red Bulltól: így állnak a vb-tabellák a szezon 16. futama után.

F1-es Szingapúri Nagydíj – a futam végeredménye

Norris-győzelem és kettős McLaren-dobogó a szezon 16. viadalán, Verstappennel kettejük között: mutatjuk az éjszakai verseny eredményét.