Superbike

A Hungaroringen a H-Moto Team az IDM-versenyen

A H-MOTO Team legfiatalabb motorversenyzője, a 13 éves Kovács Bálint ezen a hétvégén a német nemzeti bajnokság – az IDM – hungaroringi futamán méretteti meg magát.

Rossi bemutatott neki, a Honda kiátkozta

Több mint negyedszázados pályafutása alapján mégis ő a modern motorozás egyik legnagyobb alakja. Az összesen hatszoros világbajnok, eredetileg focistának készülő Max Biaggi az egyetlen, aki MotoGP-s és Superbike-os debütáló versenyét is megnyerte, Valentino Rossival vívott csatái örökre beívódtak a versenyzés történetében, a Honda pedig összes csapatának megtiltotta, hogy leigazolják őt. 44 évesen úgy döntött, újra versenyezni akar. Születésnapja alkalmából 9 pontba szedtük nem mindennapi pályafutását.

Az esés ellenére is nagyszerű hétvégét zárt a H-MOTO Team

Ez a versenyhétvége kicsit felemásra sikeredett a H-MOTO Team számára. Győrfi Alen kétszer is felállhatott a dobogó legfelső fokára az Alpok–Adria hétvégi futamán. Robert Muresan pedig a pontszerző 15. helyen futott be a Superstock 1000 misanói fordulóján. A spanyol származású versenyző, Aleix Aulestia 18. helyen zárta a hétvégi versenyt. Kis Viki pedig a harmadik kanyarban elesett, ezért kicsúszott a 20. helyről.

Sebestyén új elektronikát tesztelt Misanóban

A hétvégén Sebestyén Péter motorja egy új fejlesztésű elektronikát kapott, amihez az új beállításokat folyamatosan tesztelték a versenyt megelőző napokban. A motor nagyon jó, de az új elektronikával még nem állt össze, és így ismeretlen is volt a versenyző számára. Bizakodó eredmény azonban, hogy a szektor idők jól alakultak - mind a teszteken és mind az időmérőn, a verseny előtti warm up-ra még állítottak a motoron, az addigi eredmények alapján. Így a rajtot már jól tudta megfogni a versenyző.

Háromszoros hajrá a H-MOTO Teamnek

Ezen a hétvégén a misanói, Marco Simoncelliről elnevezett versenypályára látogat a Superbike Világbajnokság, így a H-MOTO Team is. A magyar csapat ezen a futamon három versenyzővel képviselteti magát, név szerint Kis Viktória, Robert Muresan és Aleix Aulestia.

Küzdelmes hétvégén van túl Sebestyén Péter

Kemény előzmények, kemény futam, kitartó és akaratos fiatalember, ez volt Sebestyén Péter mérlege a portugáliai futamhoz.

Tömeges esések sorozata Doningtonban

A hétvégi EJC futamon több versenyző is esett, viszont ez nem befolyásolta a H-MOTO Team tagjának, Kis Viktóriának a versenyen nyújtott fantasztikus teljesítményét. Wicca ugyanis nem csak harmadik lett a hölgyek között, de új-zélandi ellenfeléhez is egyre közelebb került a női értékelésben.

Sebestyén Péter vasárnap esős versenyt várt, de váratlan fordulat jött

A warm-up-on tesztelte az új beállításokat Sebestyén Péter, aki a 12 kanyaros 15 körös angliai futamon reggel még várta az esőt. A nyolcadik sorból, jól kapta el a rajtot - helyezkedett, de a Donington pálya harmadik kanyarjában balesetet szenvedett.

Magyar lány a vizes doningtoni pályán

Az idei év egyetlen angol fordulója következik a Superbike Világbajnokságban, valamint a kísérőversenyek sorozatában. A H-Moto Team versenyzője, Kis Viktória máris elindult Nagy-Britanniába, hogy a doningtoni pályán is az eddigiekhez méltó eredményt érhessen el.

Így pattogtass kukoricát Superbike-kal

Éppen motoros túrán vagy a haverokkal, és nincs nálatok mikró, de este néznétek egy filmet a laptopon, ami mellé jól esne egy kis popcorn? Mi tudjuk rá a megoldást, és meg is mutatjuk!

Kis Viktória egyedüliként ért célba

A H-MOTO Team női versenyzője, Kis Viktória eddigi legjobb helyezését elérve az European Junior Cupban, egyedüli nőként ért célba az imolai versenyen. Így, a lányok külön értékelésében ismét övé lett a korona.

Robert Muresan ismét a H-Moto színeiben versenyzett

Robi régi csapattag a H-Motónál, hiszen 2013-ban és 2014-ben is a H-Moto színeiben versenyzett a Stock 1000 világbajnokságon, ahol többször is az első tízben végzett. Május elején viszont a hazai (román) bajnokság első fordulóján a H-Moto Stock BMW S1000RR motorjával a Superbike kategóriában hatalmas győzelmet aratott.