SpanyolNagydíj

Megfoghatják-e a futamon is a Yamahák Marquezt?

Egy körön Quartararo és Vinales is lenyomta a címvédőt Jerezben, a hosszabb etapokat elnézve viszont már nehezebb dolguk lesz. A legfőbb kihívó lesérült – de vajon miért szenved Rossi és a Ducati?

Quartararo hatalmas idővel húzta be a pole-t

Elképesztő tűzijátékot hozott a MotoGP idei első időmérője, amelynek végén a Petronas Yamaha franciája zárt az élen, megelőzve Vinalest és Marquezt. Rossi a tízbe sem fért be.

Quartararo pályacsúccsal tört az élre

A Petronas Yamaha franciája volt a leggyorsabb szombat délelőtt Jerezben, századokkal megelőzve Millert és Mirt. Marquez feltartotta Rinst, Rossi és Dovizioso a végén fért be a top 10-be.

A Petronas Yamahák az élen, Marquezék buktak

Morbidelli volt a leggyorsabb Quartararo és Binder előtt a Spanyol GP második edzésén, a hőség miatt azonban meg sem közelítették a délelőtti időket. Rossi a mezőny végén, a repsolosok elcsúsztak.

Marquez bajnokhoz méltón kezdte az évadnyitót

A Repsol Honda címvédője húzta be a Spanyol Nagydíj első edzését, századokkal felülmúlva Maverick Vinalest és Cal Crutchlow-t. Rossi és Quartararo tízen kívül, de nagyon szoros a mezőny.

Barcelona nyáron akar F1-et rendezni

A spanyol helyszín szerint a július-augusztusi európai szezonban nekik is helyet kellene szorítani, mert szükségük van az F1-re, a pályájuk és minden egyebük pedig rendelkezésre áll - 2-3 hét alatt tető alá hozzák a futamot.

Várható volt: Jerezt is elhalasztotta a MotoGP

Újabb futamot, a május elejére kíirt Spanyol Nagydíjat fújt le a gyorsaságimotoros-világbajnokság. Új dátum egyelőre nincs, de a Le Mans-i és a mugellói fordulók is veszélyben.

Újabb három futamot halasztott el az F1

Mostanáig az eredeti 2020-as Formula-1-es versenynaptár első négy állomásáról lehetett tudni, hogy nem fognak futamot rendezni a kijelölt időpontban, most pedig az FIA kénytelen volt tovább nyújtani a kényszerpihenőt.

Barcelona: Nálunk, de még Monacóban sem lesz verseny tavasszal

A Circuit de Barcelona-Catalunya első embere szerint az már gyakorlatilag tény, hogy sem az ő versenyüket, sem a Monacói Nagydíjat nem rendezik meg a tervezett időpontokban, viszont a törekvés az, hogy később ezek meg legyenek tartva.

Visszatérhet Jerezbe a Spanyol Nagydíj!

1997-ben tartották az utolsó F1-es futamot Jerezben. Az akkor Európai Nagydíj név alatt rendezett versenyt Mika Hakkinen nyerte meg, most azonban visszatérhet Dél-Spanyolországba a mezőny.

Vettelnek öt futama maradt, hogy megmentse karrierjét?

A Ferrarinál idén türelmesek voltak Sebastian Vettellel, de úgy tűnik, ez a türelem véges. A négyszeres bajnoknak a jelek szerint öt futama maradt arra, hogy jövőre bizonyítson, különben…

Hivatalos: A naptárban marad a Spanyol Nagydíj

Bejelentést tett Chase Carey kedden, meghosszabbították Barcelona szerződését, egyelőre 2020-ra. Már csak két nagydíj sorsa bizonytalan, valószínű a 22 futamos szezon.