Slovakiaring

Monteiro elcsípte Bennanit a győzelemért

A WTCC idei második hétvégéje is Honda-győzelemmel kezdődött, Tiago Monteiro ugyanis hosszas nyomásgyakorlás után át tudta venni a vezetést Mehdi Bennanitól. Michelisz Norbert a 6. helyen végzett.

Zengő: Ilyen időmérő nem lesz még egy!

Tudjátok miért? Mert bár utolsó lett Ficza Feri, de neki ez volt az első WTCC-s időmérője, így nem is lesz több ilyen. Ne legyen rossz kedvetek, akkor is utolsó lett volna, ha, hamm, bekapja a mezőnyt. Ne felejtsétek, hivatalosan "motort cseréltünk", megkaptuk ugye az új motort, a másikat már a múltkor kivették, mi ez, ha nem csere.

Mulleré a szlovák pole, Michelisz a negyedik

Bár a Q2-ből még elsőként jutott tovább a Honda magyar pilótája, Michelisz Norbinak végül be kellett érnie a negyedik rajthellyel Szlovákiában. Az elsőséget a citroenes Yvan Muller zsebelte be.

Ismét egy Lada az élen, Michelisz negyedik

Míg az első szabadedzésen a két Volvo bizonyult a leggyorsabbnak, a másodikon Catsburgnek már sikerült beférkőznie a svéd márka autói elé. Michelisz Norbert a negyedik, James Thompson pedig az ötödik helyen zárt, azaz négy különböző márka is képviseltette magát az első ötben! Ficza Ferenc tovább gyorsult, ezúttal a 13. helyig verekedte előre magát.

A két Volvo a mezőny élén az első edzésen

Némi meglepetésre a szezon újonccsapata, a Volvo autói futották meg a legjobb időket a WTCC Slovakia Ringen zajló hétvégéjének első szombati edzésén. Michelisz Norbert az 5., Ficza Ferenc is a pályán.

Tarquini és a Lada az élen, Michelisz a második

Változatosan alakult a túraautó-vb idei második fordulójának első edzése: a Honda, a Volvo és a Lada is megfordult az első helyen. Végül az orosz gyártót képviselő Gabriele Tarquini bizonyult a leggyorsabbnak, megelőzve Michelisz Norbertet, míg a harmadik helyen Nicky Catsburg végzett. A Zengő Motorsport fiatalja, Ficza Ferenc folytatta a tapasztalatszerzést a Hondával.

BZ Racing Team: Már csak pár hét

Balogh Zozó a 2016-os szezonra talán elszántabb, mint valaha. Pár hét és a Slovakiaringen már az első versenyhétvégén láthatjuk a nyelvtudását is fejlesztő 17 éves pilótát.

M-F Motorsport: Pozitív visszatérés

Bár a végén, a döntőben, a Marton Gergely révén a remélt győzelem elmaradt, ám összességében így is pozitív érzésekkel távozott a SlovakiaRingről az M-F Motorsport csapata.

Oláh Gyárfás: Örülök, hogy ennyi magyar versenyzőt láttam

Az MNASZ elnöke a ralikrossz ob nyitánya alkalmával nyilatkozott a szakág elmúlt években tapasztalható népszerűségéről, és a magyar drukkerek odaadó rajongásáról.

Ralikrossz: Kiss Pál Tamás győzelemmel kezdte az idényt

Az Európa-bajnokságon is induló versenyző a hazai széria nyitányát nyerte magabiztosan, a magyar bajnokot viszont sportszerűtlen magatartás miatt kizárták.

Tengelytörés gátolta meg Kerényi címvédését

Egy tengelytörés akadályozta meg a történelmi címvédésben a Tomracing Motorsport versenyzőjét, a háromszoros bajnok Kerényi Ádámot a King of Europe 2015-ös sorozatában.

Újabb két dobogós helyezést szerzett Keszthelyi Vivien

A magyar autósport egyik legnagyobb tehetségének tartott, 14 éves Keszthelyi Vivien a múlt hétvégén az autós gyorsasági országos bajnokság Slovakiaringen rendezett futamán állt rajthoz az Oxxo Motorsport kupás Suzuki Swiftjével, s szombaton harmadik, vasárnap pedig második lett a D4-1600 kategóriában, vagyis az 1600 köbcentis géposztályban.