WTCC

Ismét egy Lada az élen, Michelisz negyedik

Míg az első szabadedzésen a két Volvo bizonyult a leggyorsabbnak, a másodikon Catsburgnek már sikerült beférkőznie a svéd márka autói elé. Michelisz Norbert a negyedik, James Thompson pedig az ötödik helyen zárt, azaz négy különböző márka is képviseltette magát az első ötben! Ficza Ferenc tovább gyorsult, ezúttal a 13. helyig verekedte előre magát.

Továbbra is tavaszias napsütésben folytatódott a WTCC szlovákiai hétvégéje, méghozzá a második edzéssel. A három Honda együtt hajtott ki a pályára – és együtt is csúsztak ki a kavicságyba a kilences kanyarban, Huff és Norbi be is jött a boxba rögtön a kör végén. A sorrendet tekintve nem sok változott reggelhez képest, ezúttal is a két Volvo kezdte az élen a gyakorlást, bár 2:06-os idejük korántsem volt mérvadó. Norbi nem sokkal az edzés fele előtt ismételten megcsípte a kavicságy szélét, akárcsak Coronel – a Slovakia Ringen különösen vigyázni kell ezzel, mivel a benne lévő kövek komoly kárt tudnak okozni az autóban.

Catsburg_WTCC_Szlovákia

Többen is – mint például Tarquini, Norbi és Huff – csak az edzés felénél tették meg első mért körüket. Ekkor Ekblom, Björk, Monteiro, Valente, Chilton, Huff, Muller, Tarquini, López és Michelisz állt az első tíz helyen, Ficza pedig közvetlenül mögöttük a 11. idővel volt rangsorolva. Az utolsó tíz perchez közeledve változott az élen is az állás: Björk jó hét tizeddel bizonyult gyorsabbnak a csapattársánál. Villantott a René Münnichet helyettesítő Thompson is, a harmadik helyre hozta fel a Cruze-t. Valente is megelőzte Monteirót, így a hajrára készülve Björk, Ekblom, Thompson, Valente, Monteiro volt az első öt sorrendje – a portugál már egy másodperc feletti hátránnyal rendelkezett.

Michelisz Norbi is jelezte is, hogy van még abban a Hondában. és felugrott a harmadik helyre, nem sokkal elmaradta Ekblomtól. Catsburg pedig azt mutatta meg, hogy a Ladában még ennél is több van: 2:05.581-es idővel az élre állt! López igyekezett a nyolcvan kilós pluszsúllyal megpakolt Citroent előrébb hozni a 12. helyről, de a nagy igyekezetében ő is rontott, és így járt Filippi is, pedig az első szektorban ő volt a leggyorsabb.

A köre során vétett egy második hibát is, ám ez már azzal járt, hogy a 13-as kanyar kavicságyában kellett befejeznie az edzést, így a második edzés is sárga zászló alatt ért véget. Catsburg idejét már senkinek sem sikerült felülmúlnia, igaz a hétvége legjobb ideje továbbra is Tarquini tegnapi 2:04.956-os köre. Őt a két Volvo követte, Michelisz lett a negyedik, Thompson az ötödik. Ficza újabb két helyet javítva a 13. helyen végzett, így bár motorcsere miatt a nyitó futamon a rajtrács végéről kényszerül indulni, bizakodva várhatja a kettő órakor kezdődő kvalifikációt.