Minden nagy sikersorozat véget ér egyszer az F1-ben, és általában még azelőtt, hogy az uralkodó csapat elveszítené az előnyét. Ez történt 1992-ben Montrealban, amikor Nigel Mansell nem találta önmagát.

Lopezt Schumacherhez és Sennához hasonlítják

Napjaink legtökéletesebb autóversenyzőjét nem a Formula-1-ben kell keresni, Tom Chilton szerint ugyanis a WTCC jelenlegi domináns alakja, Jose Maria Lopez rendelkezik „legyőzhetetlen” képességekkel.

Retro – Senna végre bevette Monacót

Egy hatalmas, nagy vihart kavaró balesettel indult a hétvége, melyen az „F1 monacói hercege”, Ayrton Senna negyedik nekifutásra végre meghódította későbbi birodalmát.

Senna inspirálja a brazil olimpikonokat

A háromszoros F1-es bajnok emlékét ápoló intézet Senna egyik legnagyobb hőstettével kíván erőt adni a nyári riói olimpiára készülő versenyzőknek: a brazil emberfeletti küzdelme 1991-ből.

Ayrton Senna Monaco királya

Sennánál senki nem volt sikeresebb Monacóban, a Ferrari nem nyert Verstappen hároméves kora óta, a safety carra nagyobb az esély, mint bárhol máshol – derül ki az F1 honlapjának statisztikáiból.

Rosberg egyre közelebb Senna rekordjához

Legalábbis ami a Monacóban zsinórban szerzett futamgyőzelmeket illeti. Rosberg három éve folyamatosan nyer ezen a versenyhétvégén, ha ez vasárnap is sikerül neki, közel kerülhet Senna rekordjához.

Retro – Senna másik monacói drámája

Nem az 1988-as verseny volt az egyetlen, mikor Ayrton Senna az élen autózva esett ki kedvenc F1-es pályáján, Monacóban. Ráadásul néhány évvel korábban nem is vezetői hiba szólt közbe.

Flashback - Legendás csapattárs-ütközések

Az F1 történetében jó néhányszor előfordult már, hogy csapattársak ütötték ki egymást egy versenyből - sem Lewis Hamilton, sem pedig Nico Rosberg számára a barcelonai volt az első ilyen eset.

Retro – McLaren 1-2, Senna–Mansell-ütközés

Kétszer kellett elrajtolnia a Belga Nagydíjnak, melynek második startjánál Ayrton Senna és Nigel Mansell ütközött össze. Alain Prost F1-es rekordot állított fel Spában.

Retro – Senna hazament verseny közben

Másfél másodperccel nyerte az időmérőt, majd több mint fél kör előnnyel vezetett Prost előtt, amikor senkitől sem zavartatva falnak csapta autóját – Ayrton Senna legemlékezetesebb hibája.

Retro – 14 bajnoki cím a dobogón

Egy különleges rekord született 1993. május 9-én, miután az F1 történetének legnagyobbjai közül hárman egyszerre állhattak dobogóra – igaz, ehhez egy rivális balszerencséje is kellett...

Berger: A fejvédővel még Senna is élhetne

Az F1-ben 210 futamot lehúzó osztrák expilóta a budapesti Nagy Futam alatt nyilatkozott a Formula.hu-nak, elmondva véleményét a Red Bull által Szocsiban tesztelt fejvédőről.