2024. október 6. vasárnap

Rossi

Rossi: Veszélyesek a flag-to-flag versenyek

Túlságosan rizikósnak találja a változó időjárás miatt motorcserével tarkított futamokat a „Doktor”, aki Le Mans-ban sem fért be a top 10-be. Eközben csapattársa Pol Espargaróval ütközött.

Rossi: Veszélyesek ilyen hidegben a gumik

A pole-pozíciós Quartararo száraz futamban bízik, Jack Miller és Marc Marquez azonban a vizes pályán lát több esélyt – abban viszont mindenki egyetért, hogy veszélyesen hideg van Le Mans-ban.

Marquez a víz ura, két opció a VR46-nál

Vizes pályán rendezték a Francia GP harmadik edzését, amelyen a repsolos volt a leggyorsabb, de a pénteki eredményeket nem tudták megközelíteni. Eközben Rossi jövőre érkező csapatáról is jöttek hírek.

Mosolyt csalt Rossi arcára a jerezi teszt

Bár a vasárnapi Spanyol GP-t ismét pont nélkül zárta, a másnapi kollektív gyakorlás után mégis bizakodva nyilatkozott az olasz. A 42 éves motoros nem akarja a gumikra kenni a szenvedését.

Marquez: Az air fence-nek hála itt lehetek

Alig tért vissza tavalyi sérüléséből a repsolos, máris újabb balesettel borzolta a kedélyeket, amely kapcsán többen is kételyüket fejezték ki a jerezi pálya biztonsági színvonalával kapcsolatban.

Szaúdi szponzorral jön a MotoGP-be Rossi csapata

Bár a VR46 még hivatalos közleményt nem adott ki erről, a Tanal Entertainment Sport & Media bejelentette, hogy ötéves megállapodást kötöttek az istállóval, amely így immár két motort indít majd.

Webber: Nehogy Alonso úgy járjon, mint Rossi

Az egykori rivális kételkedik, vajon a mai Fernando Alonso le tudná-e győzni 25 éves önmagát: megvan-e benne az a gyorsaság, mint akkor? Sebastian Vettelről úgy vélekedik: önbizalma nagyon alacsony szinten van.

Bukott, mégis bizakodóbb Rossi Portimao után

Noha egy esés miatt pont nélkül távozott a Portugál GP-ről, a tempóját illetően mégis úgy érzi a 42 éves olasz, hogy előreléptek. Elmondta: furcsa volt a VR46-os gépen ülő féltestvérét megelőzni.

Mir kiakadt Marquezre, Rossi aggódik

Bagnaia szerint nem jó a sárga zászlós szabály, Vinales nem érti, miért törölték a köreit, Marquez pedig szenvedésre számít a 25 körös visszatérő futamán – szombati értékelések Portimaóból.

Rossi nem tudja, erősebb lesz-e Európában

Pontot sem szerzett a második katari futamon a kilencszeres világbajnok, aki abban sem biztos, hogy a tradicionálisan neki jobban kedvező európai helyszíneken versenyképesebb tud-e lenni.

Martin nem győzni megy, Rossi nagyon szenved

Már a második futamán pole-t szerzett a Pramac újonca, de így sem feltétlenül a győzelem a célja a Dohai GP-n. Miller ijesztő pillanatot élt át, Rossi karrierje mélypontján – szombati értékelések.

Quartararo a szél ura, Binder visszaszólt Rossinak

Közelébe sem tudtak férkőzni a pénteki időknek a szeles-homokos harmadik edzésen a MotoGP-sek: Fabio Quartararo volt a tréning legjobbja, de az összesített listán továbbra is Jack Miller az első.