2024. október 9. szerda

Retro

Retro - Amerikai-brit győzelem Lauda és a Ferrari nélkül

1976 nyarán rendesen felpörögtek az események az F1-ben: Niki Lauda nürburgringi balesete után a Ferrari két futamtól távol maradt, így arany esély került James Hunt kezébe, de még dobogóra sem tudott állni az Osztrák Nagydíjon - helyette egy amerikai csapat parádézott.

Retro - A legnagyobb Ferrari-győzelmek

1988-ban ezen a napon hunyt el Enzo Ferrari, minden idők legsikeresebb F1-es csapatának alapítója - ebből az alkalomból visszatekintünk a Scuderia legendás győzelmeire.

Retro – A női olimpikon, aki megjárta az F1-et

Nem sokan mondhatják el magukról, hogy nőként F1-es hétvégén szerepeltek, s még kevesebbekre igaz, hogy olimpiákon is tiszteletüket tették. Ezen a napon 1944-ben pont egy ilyen sportoló látta meg a napvilágot.

Retro – Amikor a Williams elkezdett nyerni…

…nem lehetett megállítani. A csapat történetének első négy F1-es győzelmét egymás utáni nagydíjakon szerezte meg, ebből a harmadikat ezen a napon, a régi Österreichringen.

Retro – A szélvészgyors pilóta, akiről azt hittük, sose nyer

Nem, ma nem Nick Heidfeldnek van születésnapja, hanem annak a Lucas di Grassinak, aki három kategóriában is bizonyított, az F1-ben is megfordult, de sokáig sehol nem tudott bajnoki címet szerezni.

Retro – A Magyar Nagydíjak legnagyobb előzése?

1986-ban ezen a napon zajlott a legelső F1-es verseny a Hungaroringen – amely rögtön egy olyan pillanatot szolgáltatott, melyet a mai napig emlegetnek. Nelson Piquet döntő manőverét Ayrton Senna ellen.

Retro – Hamilton nem káromkodott!

Ritkán fordul elő, hogy egy F1-es csapat hivatalos közleményt ad ki állítólagos trágár beszéd miatt, a McLaren 2007-ben ezen a napon mégis erre kényszerült – sőt, Hamilton maga is megszólalt, csapattársáról is.

Retro – Michelisz WTCC-győzelmei

Ma ünnepli születésnapját Magyarország első számú versenyzője: nem is köszönthetnénk fel őt alkalmasabb módon, mint pályafutása eddigi négy futamgyőzelmének felidézésével, melyek közül kettőt hazai pályán szerzett.

Retro - A bokszban tilos tolatni!

Alapszabály az F1-ben, hogy a bokszutcában tilos hátramenetben kapcsolna, évtizedekkel ezelőtt azonban néhány bajnok is elfelejtette ezt - ahogyan a '83-as Német Nagydíjon Niki Lauda is.

Retro – A 100. Formula-1-es nagydíj

1961-ben ezen a napon került sor a szezon hatodik versenyére, amelynek a Nordschleife adott otthont. Az F1 számára fontos mérföldkövet jelentő futamon egy legendás pilóta utolsó győzelmét szerezte.