2024. szeptember 20. péntek

RalikrosszOB

Kiss Pál Tamás az Eb-dobogót veszi célba

Nagy elhatározásokkal vág neki a 2017-es szezonnak a 25 éves miskolci pilóta: a hazai bajnokságban címet szeretne védeni, de nemzetközi színtéren is az abszolút élmezőnybe kerülne.

Ralikrossz: Váratlan győzelemmel ért véget a szezon

Közös versennyel, Nyirádon zárult a hazai ralikrosszos és autókrosszos szezon: mindkét széria legmagasabb kategóriája az aktuális bajnok nélkül zajlott, ami a szokásosnál nagyobb esélyt adott a többieknek.

Kiss Pál Tamás Ausztriában is legyőzhetetlen

Az országos ralikrosszbajnokság ezúttal hazánk határain kívül, Greinbachban vendégeskedett a negyedik forduló erejéig. Hiába próbálkoztak azonban osztrákok is: KPT megszerezte negyedik győzelmét.

Összefoglaló: Így zajlott Kiss Pál Tamás hétvégéje Máriapócson

Kiss Pál Tamás eredményes hétvégét zárt a ralikrossz országos bajnokság második fordulóján, Máriapócsón, most pedig megérkezett a húsvéti versenyek hivatalos összefoglalója is.

Szabó Krisztián győzelemmel kezdte az évet

Nem is melegíthetett volna jobban az Európa-bajnokságra Szabó Krisztián, aki felkészülésként rajthoz állt az országos ralikrossz bajnokság húsvéti versenyén: első hellyel távozott Máriapócsról.

Ralikrossz-ob: Kettőből kettő Kiss Pál Tamásnak

A szezon második versenyét, a húsvéti máriapócsi viadalt újra KPT nyerte. A Super 1600 kategóriában az Eb-n szereplő Szabó Krisztián vendégeskedett, és orozta el a győzelmet.

Szabó Krisztián: Gyors kezdés Máriapócson

Az idén változatlanul ralikrossz Európa-bajnokságon szereplő Szabó Krisztián felkészülésként rajthoz áll a magyar bajnokság húsvéti versenyén: bár csak 12 kört teljesített a számára ismeretlen pályán, ő nyerte az első nap előfutamát.

Szabó Krisztián ismét Magyarországon versenyez

A ralikrossz Európa-bajnokság Super 1600-as kategóriájának harmadik helyezettje idén változatlanul a kontinens legjobb versenyzői ellen száll harcba, a szezonnyitó előtt azonban gyakorlásként még rajthoz áll Máriapócson, a magyar bajnokság hétvégi versenyén.

M-F Motorsport: Pozitív visszatérés

Bár a végén, a döntőben, a Marton Gergely révén a remélt győzelem elmaradt, ám összességében így is pozitív érzésekkel távozott a SlovakiaRingről az M-F Motorsport csapata.

Ralikrossz: Kiss Pál Tamás győzelemmel kezdte az idényt

Az Európa-bajnokságon is induló versenyző a hazai széria nyitányát nyerte magabiztosan, a magyar bajnokot viszont sportszerűtlen magatartás miatt kizárták.

Harsányi Zoltán: Tökéletes befejezés

Elérte az év végére kitűzött eredményt a kilencszeres országos ralikrosszbajnok: az RXC Technics Motorsport versenyzője második lett a végelszámolásnál, ráadásul dobogóval fejezte be a küzdelmes szezont Máriapócson, ahol fia is bemutatkozott a szakágban.

Hangodi: Dobogók hétvégéje

A máriapócsi záró futamon és az összetettben is a dobogón végzett Hangodi Bendegúz a hazai ralikrossz bajnokság Junior Kupájában. A HQ Racing fiatal pilótája egy műszaki probléma ellenére lett harmadik az idei utolsó versenyhétvégén, és erősítette meg ezzel harmadik helyét a sorozat összesítésében.