RalikrosszOB

Kárai megszerezte idei első győzelmét

Megszakadt Spitzmüller nyerő szériája, a Supercars és STC +2000 kategóriában először győzött a címvédő – a Kakucsringen folytatódott a ralikrossz-ob.

Spici és Csucsu nyerte a szezonnyitót

A Slovakia Ringen rajtolt el a ralikrossz-ob idénye: a magyarok a CEZ mezőnyével együtt futottak, és bemutatkozott a szakágat váltó Hankook Racer Cup.

Mivel tölti Szabó Krisztián a 2018-as szezont?

Kevés hír érkezett a kétszeres Super 1600-as Európa-bajnok Szabó Krisztiánról, mióta kiderült, nem véd újra címet a kategóriában. Pedig az év első fele tevékenyen telt a váci ralikrosszos számára: továbbra is az Eb-sorozatban erősíti a Volland Racinget, de nem versenyzőként, hanem a versenymérnök szerteágazó feladatait ellátva, miközben, hogy ne szokjon el a vezetéstől sem, magyar és külföldi futamokon indul, az 1600-as helyett a Supercar kategóriában, egy új kihívás első lépéseként.

Kárai nyitotta győzelemmel a ralikrossz-ob-t

Máriapócson húsvétkor kezdetét vette a ralikrossz-ob szezonja: a SuperCars kategóriában a döntőben fordítottak a magyarok, de a többi nemzetközi kategóriában a külföldiek elorozták a babérokat. Bemutatkozott az MX5 Kupa, a mezőnyben Ficza Ferenccel.

Készen áll a végjátékra a HQ Racing

Egy hosszú és nem mindig egyszerű szezon végén az év utolsó ralikrosszfutamára készül a HQ Racing két pilótája, a Magyar Kupa értékelésében második helyen álló Hangodi Bendegúz (Honda) és édesapja, a Supercarsban versenyző Hangodi Zoltán (Nissan).

Másodszor is magyar bajnok Kiss Pál Tamás

Már a szezon vége előtt, a ralikrossz-ob máriapócsi fordulóján megvédte címét a korábbi formaautós, stílusosan győzelemmel. Kiss a hazai versenyzők becsületét is megvédte: magyar győztes a többi nemzetközileg nyitott kategóriában nem volt.

Borbás Bálint: Greinbachi jutalomjáték

A Bánkuti MotorSport versenyzője, Borbás Bálint a Suzuki Kupa összesített pontversenyének éllovasaként utazik a hét fordulóból álló 2017-es Rallycross Országos Bajnokság ötödik futamára, amelyet az előttünk álló hétvégén rendeznek meg Ausztriában, a greinbachi PS Racing Centerben. A 28 éves pilóta nem teherként éli meg az éllovas szerepét, inkább jutalomjátékként fogja fel a helyzetet, és szeretné kiélvezni a verseny minden pillanatát.

Borbás éllovasként is győzelemre tört Kakucson

Egy megismételhetetlen álomrajt és egy rajt-cél győzelem a harmadik előfutamban; egy átgondolt kockázatvállalás a döntőben és egy balszerencsés rajtavesztés; felejthetetlen élmény a sok-sok fantasztikus szurkolónak köszönhetően – kulcsszavakban ezek maradnak meg Borbás Bálint emlékezetében a 2017-es Rallycross Országos Bajnokság kakucsi versenyéről.

Barcelonából Máriapócsra: Kiss Pál Tamás eddig 100%-os

A hazai ralikrossz bajnokság második futamát is megnyerte Kiss Pál Tamás, és ezzel két futam után az élen áll a pontversenyben.

Borbás: Dobogós szezonkezdet

Remekül indult a 2017-es RallycrossOrszágos Bajnokság a Bánkuti MotorSport versenyzője, Borbás Bálint számára, aki a SlovakiaRing-i szezonnyitón a 3. helyet érte el a Suzuki Kupa mezőnyében, így pályafutása során második alkalommal ünnepelhetett a dobogón egy OB-futamleintését követően.

Tökéletesen kezdte a szezont Kiss Pál Tamás

Mindhárom előfutamot, a középdöntőt, és a döntőt is megnyerte Kiss Pál Tamás a Rallycross Országos Bajnokság első fordulójában a Slovakiaringen. A SPEEDBOX Racing Team versenyzője, a maximális 30 ponttal zárta az első futamot.

Szlovákiában indult a ralikrossz-ob szezonja

Március végén elkezdődött a ralikrossz országos bajnoksága: az elsődleges kategóriában a címvédő Kiss Pál Tamás győzelemmel nyitott, de a többi osztályt a külföldiek vitték.