2024. október 6. vasárnap

Ralikrossz

Szabó Krisztián: Nem számolgatok, de nem vállalok rizikót sem

Európa-bajnoki cím dől el hétvégén Németországban: a ralikrossz-Eb Super 1600-as kategóriájának éllovasa második helyen áll a szombati kvalifikációs futamokat követően, megelőzve két kihívóját.

Játék: Legyél Kiss Pál Tamás vendége!

Nyerj egy Peugeot 3008 tesztautót hétvégére, és nézd meg élőben a Total Nemzetközi Rallycross Parádét a RabócsiRingen.

WRX: Kristoffersson bajnok, Solberg megsérült

Két fordulóval a vége előtt eldőlt a Ralikrossz-világbajnokság egyéni- és csapatbajnoki címének sorsa is, ám a PSRX Volkswagen Sweden mégsem ünnepelhet felhőtlenül, hiszen Petter Solberget csonttöréssel kórházban ápolják.

Szabó Krisztián pontegyenlőséggel az élen

Riga korábban nem szerepelt a Super 1600-as ralikrossz Európa-bajnokság versenynaptárában: fontos fegyvertény a címvédő Szabó Krisztián számára, hogy csapatával ő már tesztelt a lettországi helyszínen.

Szabó Krisztián: A hátrányom akár egy versenyen ledolgozható

Loheacba, a Super 1600-as Európa-bajnokság negyedik fordulójára 13 pont lemaradásban érkezik Szabó Krisztián: a különbség nagynak tűnhet, a ralikrosszban azonban könnyen megsemmisíthető, például egy olyan hétvégével, amilyet tavaly teljesített éppen itt.

Borbás még mindig az élen

Borbás Bálint a Suzuki Kupa összesített pontversenyének éllovasaként utazott a 2017-es Rallycross Országos Bajnokság ötödik fordulójának helyszínére, az osztrák földön található Greinbachba, és újabb dobogós helyezéssel, illetve serleggel gazdagodva, pontelőnyét megőrizve, ám mégis egy pici hiányérzettel távozott onnan.

Nehéz hétvégén állt ismét dobogóra Beni

Minden nehezítő körülmény ellenére is jó eredményekkel zárta a ralikrossz bajnokság greinbachi futamát a HQ Racing két pilótája. Hangodi Bendegúz 2. lett a Magyar Kupában a Hondával, édesapja, Hangodi Zoltán pedig a 10. pozícióban zárt a Supercars mezőnyében a Nissannal.

Aranyra cserélné az ezüstöt Ausztriában Beni

Újabb állomásához érkezik a hazai ralikrossz bajnokság ezen a hétvégén: a sorozat idei ötödik állomásaként az ausztriai Greinbachba látogat a mezőny. Természetesen ezúttal sem hiányozhat a nevezési listáról a HQ Racing csapata, Hangodi Zoltán a Supercars mezőnyében indul a Nissannal, míg fia, Hangodi Bendegúz a Hondát terelgeti a Magyar Kupában.

Versenyre mennél hétvégén? Itt a választék!

Bár az F1 nyári szünetre vonult a hétközi teszt után, az előttünk álló hétvégén sem marad autósport nélkül az, aki hazai rendezvényre látogatna - mutatjuk a kínálatot!

Éllovasként érkezik Borbás Kakucsra

A Bánkuti MotorSport versenyzője, Borbás Bálint számára eddig álomszerűen alakul a 2017-es Rallycross Országos Bajnokság, hiszen a legutóbbi, pünkösdi RabócsiRing-i versenyen megszerezte élete első győzelmét, ráadásul az első három fordulót követően vezeti a Suzuki Kupa összesített pontversenyét. Hazai futamára, a KakucsRingre is átmentené eddigi lendületét.

Sikeres hétvégéje volt a HQ Racingnek Máriapócson

Sikeres hétvégét tudhatnak maguk mögött a HQ Racing pilótái: a ralikrossz bajnokság múlt hétvégi máriapócsi futamán Hangodi Zoltán nyolcadik lett a SuperCars mezőnyében, míg Hangodi Bendegúz a Magyar Kupa értékelésben a 2. helyet szerezte meg.

Borbás élete első futamgyőzelme

A lehető legjobb eredménnyel zárult a Bánkuti MotorSport versenyzője, Borbás Bálint számára a 2017-es Rallycross Országos Bajnokság RabócsiRingen rendezett harmadik fordulója. A 28 éves pilóta 17. versenyén megszerezte első győzelmét a Suzuki Kupában, ráadásul a maximálisan megszerezhető 30 pontból 29-et bezsebelt, így a bajnoki összesítésben is átvette a vezetést.