2024. október 17. csütörtök

Rali

Az eltűnt műholdak nyomában, avagy Egerben sem mindegyik GPS működött…

Jól kezdődött Gyuriczky Zsolt és Pintér „Pinjoe” Szilvia számára a 11. Eger Rali, de végül mégis keserű szájízzel emlékeznek vissza. A pályabejárástól a verseny végéig minden úgy alakult, ahogy nagyjából tervezték, aztán az igazságtalanság mindent felülírt számukra.

Kurtos-Herczeg: Füstbement terv

Kurtos Robi és Herczeg Szabi a 11. Eger Ralit sem tudta befejezni technikai gondok miatt. Egy eltört kuplungtárcsa nemcsak a szombati, hanem a vasárnapi versenyükre is rányomta a bélyegét.

Drávucz-Apkó: Karcmentesen a második helyen

A 11. Eger Ralin a Drávucz Olivér – Apkó Andris páros is megmérettette magát. Először versenyeztek élesben a Peugeot 208-cal, és máris az ORB mezőnyének az A6-os kategória második helyén végeztek. Nagy volt az öröm, hogy célba értek, és mindezt karcmentesen.

Hibjáék várakozáson felül teljesítettek

Technikai hiba nélkül állhatott fel a Citroen C2R2-vel a Hibján József – Szurovcsák Pisti kettős a Rali2 A6-os kategória második fokára, a 11. Eger Rali alkalmával. Mivel várakozáson felüli eredményt értek el, határozottan elégedetten távoztak a versenyről.

Káosz volt Tóthék verseny Egerben

Talán fele ennyi gond is sok lett volna a Tóth Attila – Tóth István kettős számára, mint amennyivel küzdeniük kellett a 11. Eger Ralin. Az első versenyen minden volt, persze ami sem szájnak, sem szemnek nem ingere.

Antalffy nagy hévvel, de szerencse nélkül

Nagy hévvel állt a rajtvonalhoz az ifj. Antalffy György – Vas Borosi Ádám kettős, de nem jártak sok szerencsével. Az ötödik gyorsaságin kiállni kényszerültek, és bár Szuper Ralizhattak volna, tét nélkül nem szerettek volna tovább versenyezni.

Itiner, avagy így készül a rali bibliája

A ralizás egyik alapja az itiner, a pilóta számára olyan ez, mint egy papnak a Biblia. Sokan alulértékelik fontosságát, pedig jó itiner nélkül képtelenség lenne eredményesen teljesíteni egy versenyt.

Belfastból Miskolcra

A Circuit of Ireland futam után a Botka Rally Team pilótája belátta: minél többet kell az új autóval versenyezni! A korábbi tervekkel ellentétben, a Magyar Országos Rallye Bajnokság második futamán is egy Citroen DS3 R5-ös versenyautóval indul Botka Dávid.

Vágynak a dobogóra

A Kovács Zoli, Szabó Gábor páros az Eger Ralin próbálta ki először éles körülmények között az új Nissan 350Z-t. A versenyen szerzett tapasztalatokról kérdeztük a srácokat, akik már Miskolcon a dobogóra szeretnének állni.

Ifj. Pethőék kihozták a maximumot Egerben

Az Eger Ralin a navigátor hiánnyal küszködő ifj Pethő Istvánnak, Papp Arnold “Arnie” diktálta az itinert. Hogy hogyan fér meg két dudás egy csárdában, – vagyis egy kocsiban -, arról a srácokat kérdeztük a verseny végén.

Érkezik a Citroen DS3 R5 Evo változata

Két évvel a bemutatkozását követően a Citroen Racing kiadja a DS3 R5-ös modelljének Evo változatát. A módosított alkatrészek április 18-tól lesznek elérhetőek.

Matics jól érezte magát

Komoly kihívással nézett szembe Matics Mihály és Zejda Viktória az Országos Ralibajnokság nyitó futamán, az Eger Ralin, ahol az új gumik tesztelése volt az elsődleges céljuk.