2024. október 9. szerda

Rali

Tim Gábor ezúttal a második helyről esett ki

Az idei Rallye2 Országos Bajnokság az elmúlt hétvégén Veszprémben folytatódott, ez volt a szezon negyedik versenye és egyben 2019 egyetlen murvás futama. Tim Gábor bizakodva érkezett a helyszínre, hisz bizonyítani akarta, murván is megvan a tempója.

Nézők mentettek életet a Veszprém Ralin

Szörnyű tragédiát előztek meg saját testi épségüket sem kímélő nézők a vasárnapi Veszprém Ralin: égő vesenyautóból mentették ki az egyik versenyzőt. A páros mindkét tagja kórházba került.

Benik Balázs újra versenyben!

Két évvel ezelőtt láthattuk utoljára versenyautóban a korábbi háromszoros bajnokot, Benik Balázst. Akkor hatalmas csatában a második helyen végzett a magyar ralibajnokság legnehezebb pályáit magában foglaló veszprémi futamon. Balázs egész évben sokat dolgozik, de most ezen a hétvégén kikapcsolja a telefonját és újra rajthoz áll Veszprémben!

Murván folytatódik a Citroen Rally Team Hungary bajnoki programja

Egy fiatal csapat életében mindig új feladatokat kell megoldani. A Citroen Rally Team Hungary versenyzőpárosának most a murva lesz az újdonság. A Citroen C3 R5 a legújabb fejlesztésű gátlókkal érkezik a veszprémi megmérettetésre. Velenczei Ádám és Zsiros Gábor egy hosszabb teszten van túl, ami után mindketten bizakodóan nyilatkoztak: még sosem ültek ennyire kezelhető versenyautóban! Remélhetőleg hasonlóan vidáman adnak interjút majd a futam után is!

WRC: Fiatal tehetséget állít csatasorba a Toyota

A TOYOTA GAZOO Racing felgyorsítja a globális raliversenyzés kemény világában szerencsét próbáló, fiatal tehetségeket támogató TOYOTA GAZOO Racing Rally Challenge Program 2019. évi tevékenységeit. Ennek keretében a rali-vb-n az R5 kategóriában a finn ralibajnokságban pedig Yaris WRC-vel többször bizonyító Takamoto Katsuta a Yaris WRC volánja mögött is lehetőséget kap a WRC hátralévő futamain.

Vogel Adri Ausztriában is bizonyított

Ausztriában folytatta a tapasztalatszerzést R2-es versenyautójával Vogel Adrienn. A 2017-ben a Magyarországon Az Év Női Autóversenyzőjének megválasztott pilóta a Perger Mühlstein Ralin vett részt hétvégén. Navigátorával, Notheisz Ivettel a kategória harmadik helyét szerezték meg a Roger Racing Team által felkészített autóval.

Halálos baleset történt a Donegal Ralin

Végzetes balesetet szenvedett a hétvégén megrendezett Donegal Nemzetközi Ralin a hazai pályán szereplő ír versenyző, Manus Kelly. Az előző három évben kivétel nélkül ő nyerte a viadalt.

WRC: Elképesztő dráma, Tanak eldobta a győzelmet

A Toyota pilótája Szardínián is egyértelmű fölényben volt, sorozatban harmadik futamgyőzelmét arathatta volna, de az utolsó gyorsaságin hibázott, így Dani Sordóé lett a siker.

Hivatalos: Jönnek a hibrid WRC-k

Hivatalosan bejelentették, hogy 2022-től hibrid rendszerekre váltanak a rali-vb csapatai, 2025-től pedig jön a második lépcső ebben az irányban.

Ollé Sasa: A régi, bevált dolgoknál maradunk

2019 év elején Ollé Sasa a Mikulás Rali győzelmével feldobódva állt az idei bajnoksághoz. Mindenképpen szeretné ugyanis bebizonyítani, hogy képes még felvenni a kesztyűt a fiatal pilótákkal, ezt Egerben és Miskolcon be is bizonyította. Székesfehérváron azonban nem a terveik szerint alakultak a dolgok, a rövid végáttétel miatt, nem tudott a Top10-be férni.

Dobogón végzett a Citroen C3 R5-tel a Velenczei-Zsiros duó

A Citroen Rally Team Hungary csapata már a harmadik közös versenyük után pezsgőzhetett a Székesfehérvár Rali céldobogóján! A verseny előtt azt nyilatkozta Velenczei Ádám, hogy szeretné a legjobbak között befejezni a futamot. Hibamentes autóval, jól megválasztott Pirelli gumikon, magabiztos versenyzéssel végig az elsők között autóztak. A csapat joggal örül, hiszen mindannyian megdolgoztak a sikerért!

Szauerék győzelmével zárult a Székesfehérvár Rali

A Peugeot 208 Rally Cup Hungary harmadik állomásán is hatalmas csatákat láthattak a szép számban kilátogató nézők a pünkösdi hosszú hétvégén. Az első két futamot megnyerő Csomós-Nagy páros végig harcolt a Szauer Gergő – Rácz László alkotta egységgel. Mindkét versenyautón látszott, a pilótáik nem kímélik és mindent megtesznek azért, hogy győztesen kerüljenek ki a csatából. Végül Szauerék megszerezték első győzelmüket, Csomóséknak meg kellett elégedniük a második hellyel, a Márta-Hényel duó pedig első dobogós helyezését ünnepelhette. Hosszabb szünet vár a csapatokra, hiszen a következő verseny, ami az ötfutamos Peugeot Kupa értékelésébe is beleszámít, az az október közepén megrendezésre kerülő Mecsek Rali lesz.