2024. október 8. kedd

Rali

Finn Rali: Tanak az újabb siker küszöbén

Kris Meeke megint hibázott, a vb-pontversenyt vezető Tanak pedig újra nyerhet, amennyiben nem ront a vasárnapi szakaszokon. Neuville-nek és Ogier-nek sincs jó futama.

Döbbenetes csata a Finn Rali első napján

Nemcsak az iszonyatos tempó, de a hihetetlen szoros eredmény miatt is öldöklő küzdelem zajlott a finn WRC-futam pénteki napján - négyen is néhány másodpercen belül vannak jelenleg az élen.

Kubica: Az eleje olyan volt, mint éjjeli ködben versenyezni

Robert Kubica számára elsőre ijesztő volt esőben a mezőny végéről rajtolni, egy éjszakai ködben rendezett raliversenyen is többet látni. A mezőnnyel együtt nyugodt maradt és pontot is szerzett.

Tim Gábor váltóhibával második a Baranya Kupán

A második Rallye2-es szezonjában Tim Gábor navigátorával Timár Tamással az oldalán, egyértelműen bajnoki esélyesként kezdte az évet. Nyertek az első versenyen, majd Miskolcon az élről estek ki. A szezon viszontagságosan folytatódott, és már jelentősen hátrányban várták a Baranya Kupát, ahol csak a győzelem jöhetett szóba. Az autójuk váltója azonban máshogy gondolta.

Kia Platinum Rally Cup: Krajnyákék nyerték a Baranya-kupát

Krajnyák Petra és Velezdi Eszter nyerte a Kia Platinum Rally Cup idei harmadik fordulóját, a Baranya-kupát. A páros ezzel megőrizte vezető helyét az új magyar rali márkakupában.

Klausz mindent vitt a Baranya Kupán

Szauer Gergő parádéjával kezdődött az idei Baranya Kupa a Pro+ Licenszes kategóriában, az első R5-ös futamát teljesítő pilóta háromból három gyorsaságit nyert és szűk nyolcmásodperces előnyt épített ki Klausz Kristóffal szemben – a többiek pedig már itt fél percre voltak, hamar eldőlt, hogy más nem nagyon nyerhet. Szauer azonban a negyedik szakaszon kiszállt a buliból, egy ötödikes kanyarban besokallt, nekiment a korlátnak és összetörte a Fabiát, úgyhogy Klausz hirtelen félperces előnyben találta magát az élen.

Harmadik fordulójához érkezik a Kia Platinum Rally Cup

Eger és Székesfehérvár után a Mecsekbe érkezik a Kia Platinum Rally Cup mezőnye. A Baranya-kupán pénteken a prológ és egy 11 km-es gyorsasági vár a versenyzőkre, szombaton további nyolc szakaszt kell majd teljesíteniük a résztvevőknek az aszfaltos pályákon.

Pirelli: Murván is az élen

Mezey Tamást kérdeztük arról, hogy mit érdemes tudni a magyar ralibajnokságokban murván használt Pirelli gumikról és mire számíthatnak azok, akik az olasz márka mellett teszik le a voksukat.

Újra két Skodával támad a Korda Racing

Új családtaggal bővült a Korda Racing versenyautó flottája, a napokban megérkezett a csapathoz a vadonatúj Skoda Fabia R5, melynek bemutatkozására sem kell sokat várni, hiszen a Hídéptő Baranya Kupa a Hertz Kupért versenyen már harcba is szállhat a Mitropa Kupa pontokért.

Hetedik hely, és rengeteg tapasztalat Rómából

Hetedik lett a Rally di Roma Capitale-n a Herczig Norbert - Ferencz Ramón kettős. A MOL Racing Team versenyzőpárosa először versenyzett az ERC olaszországi futamán, ahol végig nagy csatát vívtak a helyi vetélytársakkal.

Benik Balázs úgy kezdte, ahogy két éve abbahagyta!

A Veszprém Ralin 2017-ben az abszolút második helyet szerezte meg a korábbi háromszoros bajnok, Benik Balázs. Most újra belevágott az amúgy sikeres vállalkozó, akinek két évente egy hétvége fér bele az idejébe, hogy kedvenc sportjának hódoljon.

Ciao Italia: Herczigék rajthoz állnak Olaszországban

Az ötödik versenyhétvégén aszfaltos pályákon folytatódik a Rali Európa-bajnokság. Az olaszországi futamon 16 gyorsasági vár a mezőnyre, összesen 189,4 kilométeren, míg az össztáv 849 kilométer lesz.