Rali

Miért megy el ennyi ember egy tesztre?

Múlt pénteken Bútor Róbert élesben is megmutatta a nagyközönségnek új koronaékszerét, a Magyarországon egyedülálló Citroen C3 WRC-t. A kulcsszó viszont ebben az esetben tényleg az, hogy nagyközönség.

Küzdelmes versenyzés és pontszerzés a Salgó Ralin

Turán Frici és Bagaméri Laci tempósan kezdték a kétnapos Salgó Ralit és küzdelmekben gazdag versenyhétvégét zártak a Salgótarján környéki pályákon. A páros a harmadik gyorsasági szakaszt követően egy defekt miatt ugyan hátrébb csúszott az összetettben, de végül a pontszerző 5. helyre hozta be a Volkswagen Polo GTI R5-öt.

WRC: Ogier és a Toyota a csúcson

Kettős Toyota-győzelem született a Szardínia Ralin, Ogier és Evans messzire leszakították riválisaikat - a címvédő növelte előnyét a tabella élén és megszerezte idei harmadik sikerét.

Csomós Miklós élete első abszolút győzelmét hozta a Salgó Rali

Szenzációs teljesítménnyel nyerték meg a magyar bajnokság harmadik futamát Csomós Miklósék a címvédő Hadik András és a 2018-as WRC2-es világbajnok Jan Kopecky előtt.

WRC: Újabb Hyundai-dráma, Ogier az élen

Ott Tanakot nem szeretik a ralizás istenei és a Hyundai is elképesztően szerencsétlen - a Toyota és Sebastien Ogier egyelőre köszöni szépen a lehetőséget. Szinte a teljes mezőny elfogyott.

WRC: Tanak és Ostberg is parádézik

Ott Tanak a WRC, Mads Ostberg pedig a WRC2 küzdelmeit uralta pénteken a Szardínia Ralin - a Hyundai eddig remekel, a mezőnyből pedig több fontos résztvevő is kihullott már.

Salgó Rali: Csomós és Velenczei kezdett a legjobban

A két skodás pilóta volt a legjobb az első szakaszon, de egyelőre minimálisak a különbségek - az utolsó pillanatban változott meg a verseny útvonala és pontozása is.

Salgó Rali: Csak előre!

Turán Frici és Bagaméri Laci nagy lendülettel készülnek a Magyar Országos Rallye Bajnokság következő futamára, a Salgó Ralira, amelyet június 4-5. között rendeznek Salgótarján környékén. Friciék előtt ismételten csak egy cél lebeg a Volkswagen Polo GTI R5-tel: csak tempósan előre!

Vogelék Csehországban is helytálltak

Megnyerte a nemzetközi mezőny kétkerék meghajtásúak kategóriáját a Rallysprint Kopnán Vogel Adrienn. A páros a legjobb női versenyzőként zárt a Zlíntől 20 kilométerre megrendezett ralin.

WRC: Tanak vezet, Herczig kiesett

Thierry Neuville a nap utolsó igazi szakaszán törte össze a Hyundait, a gumitaktika miatt pedig végül Ott Tanak keveredett az élre. Herczig Norbertéknek három gyorsasági jutott.

A bajnokság harmadik helyén állnak Ostbergék

Továbbra is a bajnoki cím megszerzése a feladata Mads Ostbergnek és navigátorának, Torstein Eriksennek. Az első versenyüket az első helyről egy kerékcsere miatt bukták el, míg az Ózd-Eger Ralin az egyetlen fő eleme makacsolta meg magát a Citroen C3 Rally2-nek, amihez a Tagai Racing Technology szakemberei sem tudnak hozzáférni: ez a leplombált motor… A folyamatosan gyengülő autót még így is a negyedik helyre tudták behozni, értékes pontokat szerezve ezzel. A világbajnok norvég pilóta nagyon csalódott volt, hogy nem tudtak a saját tempójukban versenyezni.

Újabb dobogó Vogel Adriéknak a Peugeot kupában

Harmadik helyen zárta az Ózd-Eger Ralit a Hungarian Peugeot 208 Cupban Vogel Adrienn és navigátora Notheisz Ivett.