2024. október 7. hétfő

Rali

Már tesztelik a Toyota hibrid rali versenyautóját

2022-től a szabályzatnak megfelelően hibrid Rally1-es versenyautók lépnek a jelenlegi WRC csúcskategória helyébe. A Toyota már a finomhangolást végzi GR Yaris alapú konstrukcióján.

Gyász: Elhunyt Móczár Péter

A magyar autósport legendás alakja hagyott itt minket: 69 éves korában elhunyt Móczár Péter, örökös magyar bajnok gyorsasági autóversenyző, a Magyar Nemzeti Autósport-szövetség elnökségének tagja.

WRC: Neuville-é az Ypres Rali Breen előtt

Kettős Hyundai-sikert hozott a belga WRC-futam, a dobogó alsó fokára pedig Kalle Rovanpera állhatott fel, Sebastien Ogier csak ötödik lett.

WRC: Hyundai 1-2 a nagy balesetek versenyén - videók

Thierry Neuville és csapattársa, Craig Breen már nem csatázik egymással, a dobogóért a három Toyota küzd, Ott Tanak defeket miatt maradt le, a többiek pedig már összetörték magukat.

Herczig: Minden szempontból ideális hétvége volt

Megnyerte az 1. ZEG Rally Show abszolút értékelését Herczig Norbert és Ferencz Ramón. A Zalaegerszegen rendezett eseményen nemcsak gyorsan, hanem látványosan is autózott a páros.

Eladó a ralilegenda csodálatos versenyautója

Sebastien Loeb csapata eladásra kínálja azt a 2016-os gyártású Peugeot 208 R5 T16 versenyautót, amellyel maga a kilencszeres WRC bajnok is versenyzett – és győzött – 2017-ben.

Ralifesztivál Zalaegerszegen a HUMDA szakmai közreműködésével

Már csaknem ötvenen neveztek a hétvégi ZEG Rally Show-ra, amelyet a HUMDA Magyar Autó-Motorsport Fejlesztési Ügynökség Zrt. szakmai közreműködésével a Truck Race Promotion szervez Zalaegerszegen. A megyeszékhelyen és a ZalaZONE-ban a raliautók minden kategóriája bemutatkozik, a kuriózum WRC csodáktól egészen a Trabantig.

Herczig: Győzelemmel felérő harmadik hely Rómában

Harmadik lett a Rally di Roma Capitale-n Herczig Norbert és Ferencz Ramón, ezzel megszerezték harmadik ERC dobogós helyezésüket. A rali Európa-bajnokság idei harmadik versenyén magabiztos autózással szombat reggeltől vasárnap délutánig a negyedik helyen állt a SKODA Rally Team Hungaria párosa, majd az utolsó gyorsasági szakaszt megnyerték, és ezzel 3 tizedmásodperces különbséggel megszerezték a harmadik helyet.

Tizedik helyen zártak Vogelék Rómában

Csaknem 190 kilométernyi gyorsaságit, és majdnem 450 km-nyi etapot teljesítve az ERC3-as kategória 10. helyén zárta a rali-Eb olaszországi fordulóját a Vogel Adrienn, Notheisz Ivett női kettős. A Roger Racing Team párosa idén is a cseh Orsák Rally Sporttal közösen indult a Fiuggi környékére szervezett versenyen.

Küzdős második hely a Székesfehérvár-Veszprém Ralin

Megtört a pechszéria, ugyanis Turán Frici és Bagaméri Laci felért az ORB összetett második helyére a murvás Székesfehérvár-Veszprém Ralin. Az összeszokott versenyzőpáros sokáig vezette a mezőnyt a Volkswagen Polo GTI R5-tel, majd egy műszaki hiba következtében több mint egy perces hátrányból jött fel a dobogós második helyre.

Rovanpera történelmet írt a WRC-ben

Kalle Rovanpera lett a rali-világbajnokság történetének legfiatalabb futamgyőztese, miután egyperces előnnyel megnyerte az Észt Ralit. Ogier növelte előnyét a tabellán.

ORB: Csomós nyert, Hadik óriásit esett

Megtartotta előnyét Csomós Miklós és Nagy Attila a Székesfehérvár-Veszprém Rali második napján, a futam viszont drámai véget ért: az utolsó kilométereken óriási balesetet szenvedett a listavezető Hadik András.