2024. október 8. kedd

Prost

Vajon milyen fejlesztéseket tartogat a Honda?

Ezt a kérdést tette fel a négyszeres F1-es bajnok Alain Prost, aki a nehéz kezdés ellenére sem írná le a McLaren-Hondát, mivel nem tudhatjuk, milyen fejlesztési potenciál van a japánok erőforrásaiban.

Prost: Az F1-es autók túl bonyolultak

A Formula-1 négyszeres világbajnoka több dolgon változtatna a sportágban: nem tetszik neki a csapatok beleszólása a vezetésbe, a DRS és az üzemanyag-spórolás sem.

Formula-E, Monaco: Senna, Prost vagy Piquet?

Az előttünk álló hétvégén az F1 legendás ékszerdobozába, Monaco utcai pályájára érkezik a Formula-E versenysorozat, amely eddigi hat futamán hat különböző győztest avatott. Vajon ki lesz a hetedik?

Retro – A nap, amikor Senna nem kvalifikált

Az 1984-es szezon San Marinói Nagydíja volt Ayrton Senna F1-es pályafutásának egyetlen versenye, amelyre nem sikerült kvalifikálnia. Prost eközben megpördült, kiállt, mégis nyert.

Retro – Az F1 egyik legmókásabb befutója

A nap, amikor mindenkinek kifogyott az üzemanyaga, de akinek nem, az a végén nagyon jó eredménynek örülhetett. Mit meg nem adtak volna Sennáék egy benzinkútért!

Szám szerint – Vezetés nélküli győzelmek

Versenyt nyerni az F1-ben úgy, hogy a győztes egyetlen kört sem vezet (!), ez valami egészen speciális eset következménye kell, hogy legyen. Hétszer volt rá mód, hogy hitetlenkedjünk rajta.

Retro – Berger és a tűz, Senna és Prost összetűz

Az 1989-es San Marinó-i Nagydíj az F1 egyik legfordulatosabb és legemlékezetesebb versenyeként vonult be a történelemkönyvekbe. Nagy bukások, tűzeset, új rajt, megszegett csapatutasítás és parázs viták.

Retro – Senna utolsó hazai győzelme

1993. március 28-án rendezték az az évi F1-es világbajnokság Brazil Nagydíját, amely a legendás Ayrton Senna utolsó hazai győzelmeként, egyben a McLaren századik F1-es futamelsőségeként vonult be a történelembe.

F1-Archív: Prost ülhet be Hakkinen helyére?

Egy évre előre fejleszt a Honda, ütős a kettős diffúzor, nem zárták ki Schumachert, aki Laudát kritizálta, búcsúzunk a Lolától, Petrov dobogón, Button rekordja. Március 27. F1-es hírei.

Retro – Senna és az a hírhedt lekörözés

Március 25-én rendezték az 1990-es F1-es világbajnoki szezon második versenyét, amelynek az ekkor frissen felújított Interlagos adott otthont. A verseny elsősorban Ayrton Senna drámájáról maradt emlékezetes.

Minden idők tíz leggazdagabb F1-ese

A Formula-1-es versenyzők egyre gazdagabbak lesznek, állapíthatjuk meg a következő listából: tízből hat helyet a jelenlegi mezőny tagjai foglalnak el, és csak egy igazi nagy öreg található köztük.

Prost a Mercedesről: mindig ugyanaz a sztori!

Manapság mindig felüdülést jelent olyan nyilatkozatot találni az F1 bármely résztvevőjétől, amely nem saját érdekei mentén lett megfogalmazva. A négyszeres világbajnok Alain Prost 2012 óta a Renault nagykövete, most mégis a Mercedes védelmére kelt.