2024. október 11. péntek

Nemzetközi

Év végi összefoglaló a számok nyelvén

Az elért pontok, győzelmek, pódiumok és rajthelyek mellett számos dolgot figyelembe lehet venni egy-egy versenyző teljesítményét elemezve. A MotoGP hivatalos honlapja, a motogp.com egy érdekes cikk formájában közölte az idei szezon statisztikáit. Ebből kiderül, mennyire nehéz ma a királykategória élmezőnyébe keveredni.

Harci díszbe öltözött a Peugeot 2008 DKR

Másfél hónappal a rajt előtt a Peugeot 2008 DKR megkezdte átváltozását és a fekete karbon külsőt a versenyruhájára cserélte. A versenygép hivatalosan is elkészült, felvértezve várja, hogy nekivágjon a világ legkeményebb raliversenyének és összemérje tudását 4x4-es riválisaival.

Al-Attiyah: Red Bull Minivel a Monster Minik ellen

A 2011-es Dakar Rali győztese, Nasser Al-Attiyah a 2014-es verseny után 2015-ben is egy Mini ALL4 Racing volánjánál áll rajthoz a világ legrangosabb tereprali viadalán, Dél-Amerikában. Érdekesség, hogy amíg Joan Nani Romáék Minijei Monster, addig a katarié Red Bull színekben pompázik majd…

Marquez: Nagy dolgot vittünk véghez, és ez rengeteg motivációt ad a jövő évre

Marc Marquez szenzációs évet tudhat maga mögött: rekordszámú győzelemmel vált a királykategória legfiatalabb kétszeres bajnokává. A crash.net egy elég velős nyilatkozatot közölt tőle, melyből kiderült, motivációban nem lesz hiánya 2015-ben sem. Következő cikkünkben ez, valamint a Marquez testvérek hazai ünneplése kapott helyet.

Az Aprilia értékelte a MotoGP-ben tett első lépéseit

A múlt hét első három napján rendezték a MotoGP 2015-ös szezonjának első hivatalos tesztjét Valenciában. Ez volt az első alkalom, hogy a Gresini Racing új felállásban és az Apriliákkal gurult pályára. Munkájukat az noalei gyár tesztversenyzője, Alex Hofmann is segítette.

A rekordok éve a Citroen és Pechito számára

A Citroën sikere teljes: a szezon 23 futamából 17-et megnyert a csapat, így megszerezte a csapatvilágbajnoki címet, versenyzői pedig – López, Muller, Loeb sorrendben – az egyéni verseny első három helyén végeztek*.

A 2015-ös Dakaron újra indul az UNIQA Sandlander Team

2015-ben újra ott lesz a Dakaron az UNIQA Sandlander Team! A csapat és a versenyen induló autók az UNIQA Biztosító székházában tartott mai sajtótájékoztatón mutatkoztak be.

MotoGP Crash Award 2014: Főszerepben a pereckirályok

Elveszíteni a versenygép irányítását a legkellemetlenebb dolog a motorversenyzésben. Ugyanakkor elkerülhetetlen, hiszen a versenyzőknek motorjuk és saját teljesítőképességük határán kell húzniuk a gázt, különösen a MotoGP három kategóriájában. Mostani cikkünkben az idén elszenvedett balesetek statisztikáit közöljük.

Valencia teszt - 3. nap: Két Repsol Honda a Yamaha négyese előtt

Véget ért a MotoGP valenciai háromnapos tesztje. A délelőtt folyamán még eseménytelenül peregtek le az órák, a pálya felszáradása után viszont feléledtek a versenyzők. Ezzel együtt megérkeztek az igazán gyors körök is, a teszt legjobb köreit ma délután futották.

Bitter Sándor csalódott az első makaói időmérő után

Bitter Sándor ismét egyedüliként képviseli hazánkat a legendás Makaói Grand Prix idei kiírásában. A tüdőgyulladással küszködő motoros a szabadedzést a 27. helyen zárta, majd a szintén csütörtökön rendezett első időmérőn 26. lett, ám a javítás ellenére most sokkal csalódottabban nyilatkozott a magyar pilóta.

Wilson legendás dekorral tér vissza a Rali-vb-re

Izgalmas módját választotta a Rali-vb-re való visszatérésnek Matthew Wilson, aki az idei Wales Ralin abba a ruhába öltözteti versenyautóját mellyel édesapja, Malcolm Wilson aratta legnagyobb sikereit.

Valencia teszt - 2. nap: Petrucci volt a leggyorsabb az esőben

Az eső volt a főszereplő a háromnapos valenciai gyakorlás keddi napján: a hol kisebb, hol nagyobb intenzitású csapadék miatt mindössze tízen futottak mért kört, s közülük is néhányan elestek. A kis túlzással értékelhetetlen tesztnapot a pramacos Danilo Petrucci zárta az élen, megelőzve Nicky Haydent, valamint az ezredre azonos időt futó Scott Reddinget és Valentino Rossit.