2024. október 9. szerda

Nemzetközi

Lukjanuk hatalmas eséssel kezdte WRC-s pályafutását

Hamar véget ért az első vb-futamára készülő orosz pilóta, Alex Lukjanuk felkészülése a hétvégi Finn Ralira, az észt Eb futam győztese csúnyán összecsomagolta a Fiesta WRC-t, így kétségessé vált hogy a Neste Oil Rallyn a legnagyobbak között is bemutatkozhasson.

WRC: Brit helyett Kína Rali 2016-ban?

Aggódhat világbajnoki státusza miatt a Brit Rali, miután a világbajnokság promótere megerősítette, ez a futam is rajta van azon események listáján, melynek egyik tagja a következő szezonban egy kínai viadal kedvéért kieshet a sorozatból.

Hétvégén tarolt a H-MOTO

Ezúttal sem telt unalmasan a hétvége a H-MOTO Team számára. Győrfi Alen és Csányi Gergő kétszer is felállhatott a dobogóra, Kovács Bálint a 2. helyen végzett az IMRC Stock600-as kategóriájában. Robert Muresan pedig első helyen ért célba a román bajnokság második futamán. Kis Viktória, a H-MOTO Team női versenyzője sem tétlenkedett a hétvégén, hiszen ő egy 24 órás robogóversenyen vett részt.

Kiss Norbi magasan a tabella élén a szezon felénél

Miután 2014-ben Kiss Norbi megnyerte a Kamion Európa-bajnokságot, az idei év célkitűzése - a szeptemberi Hungaroringi futam megrendezése mellett - csakis a címvédés lehetett.

Hirvonen megkezdi terepralis pályafutását

Újból teljes harci díszben sorakozik fel a Baja Aragon hétvégi rajtjánál a Mini All4Racing a csapata. A Tereprali Világkupa spanyol állomásán több mint kétszáz induló vág neki a pályáknak, köztük egy magyar fiúval, Horn Albert ezúttal is Joan Roca jobb oldalán foglal helyet.

H-Moto Team itthon és határon túl!

Hétvégén, az Alpok–Adria valamint a Román Bajnokság következő fordulóján és egy 24 órás robogó versenyen is bizonyíthat a H-Moto csapata.

Gyutai Adrián: Egyre jobban összeszokom az új Hondával

Ezúttal egy újabb, számára ismeretlen pályán, Imolában folytatódik a 2015-ös olasz bajnokság Gyutai Adrián számára. A 24 éves paksi motoros a világ egyik legerősebb sorozatának National Trophy 600 Supersport kategóriájában ezúttal az olasz MIF Factory 2015-ös Hondájával áll rajthoz. A Tomracing Motorsport versenyzője ezúttal részt vehet a csütörtöki teszteken, így van ideje összecsiszolódnia a motorjával, és megismerkedni a pálya vonalvezetésével.

Meeke-nek rezeg a léc a Citroennél

Kris Meeke ugyan megtörte a Volkswagen sikereit Argentínában, és győzelemre vezette a Citroen WRC-jét, ennek ellenére a kiesései és bukásai miatt megeshet, hogy 2016-ra veszélybe kerül pozíciója a franciáknál...

Neuville nem érti: Egy különleges bukás története

Thierry Neuville azt állítja, fogalma sincs, miért borult fel a Lengyel Rally utolsó előtti szakaszán autójával.

Rossi: Harcban leszünk a győzelemért

Valentino Rossi kilenc futam után kilenc dobogós helyezésével az összetett pontverseny élén áll, 13 egységnyi előnnyel csapattársa, Jorge Lorenzo előtt. A yamahás versenyző tízből nyolcasra értékeli eddigi teljesítményét 2015-ben, de úgy véli, a nyári szünet után is erősek maradhatnak, így harcba szállhat tizedik világbajnoki elsőségéért.

Brutális WRC-k érkezhetnek 2017-től

A Rali vb promótere szerint feláll a szőr a hátunkon a 2017-ben bemutatkozó WRC-ket látva, 3 mm-rel nagyobb szűkítő, 380 lóerős motor és sokkal agresszívabb külső jellemezheti a harmadik generációs World Rally Car-okat.

Marquez délután sem talált legyőzőre

Azok után, hogy a nyitó tréninget megnyerte, a pénteki második gyakorlást is Marc Marquez nyerte a MotoGP Német Nagydíján. A spanyol mögött Bradley Smith és Andrea Iannone zárt a második és harmadik helyeken, megelőzve Jorge Lorenzót és Dani Pedrosát, míg a vb-éllovas Valentino Rossi ezúttal csupán hetedik lett.