Nemzetközi

Michelisz magyar mezzel Portugáliában

Szeretnék Portugáliában dobogós helyekért harcolni, de azt még nem tudom megmondani, hogy ez most milyen mértékben vágy vagy realitás.

Férfi munka volt: Szardíniáról is pontokkal távoztak Turánék

Turán Frici és Zsiros Gabi folytatva a Portugál Rali sikereit az idei versenyszezonuk második világbajnoki versenyén is eredményesen autózott a Ford Fiesta R5-tel. A páros a WRC2-es kategóriában 8. helyen végzett a Szardínia Ralin, ezzel újabb 4 ponttal gazdagítva csapatot.

A visszaszámlálás elkezdődött: 30 nap a rajtig!

Párizs és Peking után tegnap este Moszkvában tartották meg a 2016-os Silk Way-rali hivatalos prezentációját, amelyet gálaest követett a Four Seasons Hotelben – 30 nappal a rajt előtt.

Így fest jelenleg a 2017-es MotoGP-mezőny

Idén a szokásosnál jóval korábban, már a szezon első harmada során elkezdtek a helyükre kerülni a kirakós elemei a következő idény szerződéseivel kapcsolatban: a gyári ülések közül például már csak két kiadó hely van. Összeszedtük, mely csapatok jelentették már be jövő évi felállásukat és kik a legvalószínűbb opciók a további helyekre.

Lajosházi: Egy újabb pazar verseny

Nagyszerű hétvégét tudhat a háta mögött a Lajosházi - Takács duó, akik a Hirter Kärnten Rallye nemzetközi mezőnyében a 7.2-es kategória negyedik helye mellett az Ausztria Rally Trophy bajnokság harmadik helyét is hazahozták.

Marton Gergely: Győzelemmel felérő dobogó

Pozitív hétvégét zárt Greinbachban, a 2016-os Rallycross Országos Bajnokság negyedik futamán Marton Gergely. Az M-F Motorsport versenyzője hatalmas csatában, körökön át kitartóan és okosan védekezve végül a 3. helyen terelte célba Skoda Fabia Mk2-es versenygépét a Super1600-as kategória döntőjében, amivel növelte előnyét a magyar bajnoki tabella élén.

Remek visszatérés – Ekström újra ragyogó formában

Alig 14 nappal a remek spielbergi teljesítménye után Mattias Ekström a Lausitzringen is fellelkesítette a DTM rajongóit. Az Audi Sport Team Abt Sportsline svéd pilótája a kilencedik helyről a második helyre jött fel, így a június 25-26-i norisringi verseny előtt a legeredményesebb Audi-pilóta címért folyó küzdelem sűrűjében találta magát.

Marton Gergely: Pont, pont, pont...

Az elmúlt hétvégén az angliai Lydden Hillben rendezték az FIA Rallycross Világbajnokság, valamint a Super1600-as FIA Rallycross Európa-bajnokság aktuális fordulóját. Az ez utóbbi versenysorozatban érdekelt Marton Gergely a 26 főt számláló mezőnyben a 14. helyen végzett, ezzel három Európa-bajnoki pontot szerzett az M-F Motorsport saját építésű Skoda Fabia Mk2-esének volánjánál.

Habsburg Ferdinánd pole és dobogó Monacóban

Habsburg Ferdinánd az elmúlt hétvégén debütált Monaco utcáin a rendkívül erős mezőnyt felsorakoztató Formula Renault 2.0 Eurocup széria keretein belül, ahonnét pole pozícióval és egy második helyezéssel térhetett haza.

Magyar quados siker a Dakar Series-en

Az összetett második helyén zárta a Dakar hivatalos afrikai előfutamát, a Merzouga Ralit Somfai Mátyás. Az UNIQA Sandlander Team versenyzője higgadt versenyzéssel és hibátlan navigációval vette az akadályokat a pokoli hőségben rendezett ötnapos futamon.

Somfai tovább menetel a Merzouga Ralin

Hibátlan navigációval és higgadt versenyzéssel a Merzouga Rali összetettjének második helyére iratkozott fel Somfai Mátyás. A Sandlander quadosa a csütörtöki napot a harmadik helyen zárta, a teljes mezőnyben pedig a 30. helyen jár. Azt mondja: rázós nap volt...

Új Mercedes versenykamiont tesztel Kiss Norbi

A hétvégén az olaszországi Misanoban folytatódik a FIA Kamion Európa-bajnokság (ETRC) idei szezonja. Kiss Norbert most először teszteli az új Tankpool24 Mercedes versenykamiont, versenykörülmények között.