Nürburgring

WTCR: Értékes pontok úsztak el Michelisznek

Csalódottan hagyta maga mögött Németországot a magyar közönségkedvenc, aki saját blogjában értékelte legutóbbi, balesettel végződő túraautós hétvégéjét. Ebből szemezgettünk.

WTCR: Mulleré az első futam, Michelisz lecsúszott a dobogóról

Újabb domináns győzelmet aratott a Hyundai a Nürburgringen - Muller, Björk és Huff álhatott fel a dobogóra az első futamon, míg Michelisz közvetlenül mögöttük a negyedik helyen ért célba.

A Toyota alkalmazottjai indulnak a Nürburgringen

A TOYOTA GAZOO Racing egy Lexus LC-t vezető, Toyota alkalmazottakból álló csapattal áll rajthoz az idei Nürburgring 24 órás Hosszútávú Versenyen, amit ezen a hétvégén május 10. és 13. között rendeznek Németországban. A Nürburgring 24 órás Hosszútávú Verseny híresen kemény futam: az autók 24 órán köröznek a 25 km hosszú, 300 méteres szintkülönbségű és mintegy 200 kanyarral tarkított pályán, amelyet a hozzáértők a Zöld Pokolként is emlegetnek A TOYOTA GAZOO Racing 2007 óta vesz részt ezen a futamon, amely hozzájárul autói és pilótái tökéletesítéséhez.

Autója mellett most Michelisz is "le van súlyozva"

Roskadásig ballasztozott autó, időhiány, a két apró gyermek pedig otthon – egyik tényező sem az, ami könnyeddé tesz egy túraautós hétvégét, Norbiét márpedig most mind nehezíteni fogja Németországban.

A DTM-bajnoka ellen küzdhetnek Micheliszék

Prominens vendégversenyzővel érkezik az Audi Sport customer racing az FIA Túraautó-világkupa (WTCR) harmadik, nürburgrini versenyhétvégéjére.

Ötödik győzelmére készül az Audi a Nürburgringen

Nagyratörő célkitűzésekkel érkezik az Audi Sport customer racing a Nürburgring 24 órás futamára: május 10. és 13. között az Audi R8 LMS immár ötödik győzelméért küzdhet a nagy hagyományokra visszatekintő hosszú távú versenyen.

Visszatérhet a népszerű pálya 2019-ben

Az elmúlt években többször felmerült, hogy újra versenyt rendez, ám utoljára 2013-ban volt nagydíj a Nürburgringen. A jelek szerint most valóban készülnek valamire.

Így repeszt a következő Audi a Nürburgringen

A még be nem mutatott Q8-as körözött álruhában a Nordschleifén, mutatunk egy videót az eseményről - valamikor 2018-ban érkezhet meg a közutakra a németek új fegyvere.

Remek első futam és pontszerzés Keszthelyi Vivientől a Nürburgringen

Kiválóan kezdett és versenyzett az Audi TT Cup nürburgringi versenyhétvégéjének első futamán Keszthelyi Vivien, míg a második viadalon egy szerencsétlen baleset idő előtt vetett véget a magyar pilóta szereplésének.

DTM: A Mercedes felülmúlta a BMW-t a Nürburgringen

A csillagos márka kanadai versenyzője, Robert Wickens izgalmas csatában győzte le a pole-ból induló Marco Wittmannt, idei első sikért aratva a sorozatban.

Először dobogón a Zöld Pokolban a Toyota

A TOYOTA GAZOO Racing megszerezte első dobogós helyezését a Nürburgring 6 órás futamon, a 2017-es FIA Hosszútávú Világbajnokság (WEC) igencsak küzdelmesre sikerült negyedik fordulójában. A csapat kölni központjától mindössze 90 kilométerre fekvő Nürburgring minden autógyártó számára kemény diónak számít, így a nem mindennapi motorsport hagyományokkal rendelkező Toyota számára is komoly kihívásokat tartogatott.

Le Mans után ismét nyert a Porsche triója

Egyhónapos szünet után tért vissza a versenypályára a Hosszútávú Világbajnokság mezőnye, a nürburgringi 6 órás pedig a Porsche kettős győzelmét hozta, miután az egyik Toyota esélyei már a rajtnál elszálltak.