2024. október 8. kedd

NémetNagydíj

Retro – S az utolsó körben jött a káosz

Az 1986-os hockenheimi futam valószínűleg nem került volna az F1 történelemkönyvébe, ha egy egészen elképesztő utolsó kör nem borít fel szinte mindent, ami addig lezajlott a versenyen.

Retro – Na, valaki azért beér a célba?

1987-ben ezen a napon rendezték az F1 történetének egyik legkomikusabban alakuló versenyét, a Német Nagydíjat. Hullottak az autók, mint a legyek, és egy valakin kívül mindenkit utolért a balszerencse.

Retro – Raikkönen az élről esik ki, Alonso nyer

2005-ben ezen a napon történt az az eset, amely Kimi Raikkönen szurkolóinak máig a legrosszabb rémálmaiban, míg Fernando Alonso rajongóinak a legkedvesebb álmaiban jön elő.

Még kérdéses a Német Nagydíj jövője

Noha Hockenheim neve ott van az előzetes 2016-os F1-es versenynaptárban , a Német Nagydíj főszervezője szerint kérdéses, hogy a verseny hosszú távon is visszatérhet a körforgásba.

Wolff szerint Németország másnaposságban szenved

A Mercedes sportigazgatója biztosra veszi, hogy jövőre ismét lesz F1-es Német Nagydíj Hockenheimben, sőt, az egy év kihagyás még segíteni is fog abban, hogy többen térjenek vissza a pályára.

Marquez délután sem talált legyőzőre

Azok után, hogy a nyitó tréninget megnyerte, a pénteki második gyakorlást is Marc Marquez nyerte a MotoGP Német Nagydíján. A spanyol mögött Bradley Smith és Andrea Iannone zárt a második és harmadik helyeken, megelőzve Jorge Lorenzót és Dani Pedrosát, míg a vb-éllovas Valentino Rossi ezúttal csupán hetedik lett.

Marquezé a hétvége első edzése a Sachsenringen

Marc Marquez nem bíz semmit sem a véletlenre, már az első szabadedzésen megmutatta, nem mondott le a bajnoki címről. A második helyet a bajnokságon vezető Valentino Rossi szerezte meg, míg a képzeletbeli dobogó alsó fokára meglepetésre Scott Redding ért oda. Folytatás délután 14:05-kor a második szabadedzéssel.

2016-ban újra lesz Német Nagydíj

Méghozzá Hockenheimben: ebben a pálya ügyvezetője „1000 %-ban” biztos. Az F1 feje, Bernie Ecclestone eddig nem erősítette meg a nagydíj visszatérését.

Az F1 helyére pályázik az IndyCar?

A tengerentúli sorozat vezetője érdekes interjút adott: a sorozat olyan országokba törne be, amelyek nem engedhetik meg maguknak a Formula-1-et. Máris felmerült Németország neve.

Kétszer annyi ausztrál ment F1-re, mint német

A Lotus csapat nyilvánosan is sajnálatát fejezte ki, hogy idén elmarad a Német Nagydíj, ugyanakkor rámutattak, mennyivel nagyobb érdeklődést tapasztaltak a melbourne-i versenyen.

Lauda szomorú a Német Nagydíj miatt

A háromszoros F1-es világbajnok, Niki Lauda a hazai nagydíját elveszítő Mercedes nevében is beszél – hiába anyagi felajánlásuk, ha senki sem akarta megrendezni a versenyt.

A Mercedes zsebből mentette volna meg a Német Nagydíjat

A címvédő német márka számára annyira fontos volt hazai futamának megtartása, hogy átvállalta volna a nagydíj költségeinek egy jelentős részét. Bernie Ecclestone azonban ezt sem fogadta el.