2024. október 9. szerda

Monaco

Világsztárok a monacói paddockban

A Hercegség futamára rendszerint a szokásosnál is több híresség látogat ki a - nem volt ez másként az idén sem, íme a monacói hétvége nem-F1-es sztárjai Lucastól Ronaldón át Fassbenderig.

Exkluzív: Ki vette el Hamilton győzelmét?

Így lesz egy dögunalmasnak induló futamból körömrágós dráma, egy leírt versenyzőből eddig futamgyőztes: az idei F1-es Monacói Nagydíj már most történelem, amelyről nagyon sokszor fogunk még hallani.

Grosjean: Csak egy repülő autót láttam

A csapat a pontszerzésben reménykedve vágott neki a Monacói F1-es Nagydíjnak, de mindkét versenyző nullázott: Romain Grosjeannal a felzárkózó Max Verstappen ütközött.

A Williams másfél éves sorozata szakadt meg

Egészen pontosan a 2013-as szezonzárón fordult elő utoljára, hogy egyik autójuk sem szerzett pontot. A 14. és 15. pozíció különösen gyenge teljesítmény a grove-i istállótól.

Maláj győzelem a nagy baleset után

Jazeman Jaafar nyerte a WRS 3.5 monacói futamát vasárnap, amit egy baleset miatt piros zászlóval is leállítottak, Bruno Bonifaciót pedig hordágyon vitték kórházba nyaksérülése után.

Hercegi fogadtatás az F1-es mezőnynek

A Monacói Nagydíj szombatjának estélyén Albert herceg a palotájába invitálta a Formula-1 mezőnyének tagjait, akik a legkülönfélébb szerelésben jelentek meg. De a legjobban akkor is Fernando Alonso járt.

Stanaway nyerte a GP2 második versenyét

Az új zélandi a rajtnál átugrotta Raffaele Marciellót, aztán végig megtartotta a vezetést első győzelmét szerezve ezzel - a a versenyen azonban több kisebb baleset is borzolta a kedélyeket.

Retro – Trulli nyer, Schumacher a falban

A 2004-es Monacói Nagydíj igazi izgalombombát szolgáltatott az egyhangú szezonban. Jarno Trulli egyetlen F1-es győzelmét szerezte, miközben Michael Schumacher leamortizálta a Ferrarit a safety car mögött.

Retro – Az első nagy monacói csillaghullás

Az 1966-os Monacói Nagydíj nem csak az új szabályok miatt volt különleges és zűrzavaros, hiszen egy máig fennálló negatív rekordot is felállított a célban értékelt pilóták számát illetően.

Vandoorne verhetetlen a főversenyeken

Háromból a harmadik főversenyes győzelmét aratta a McLaren-nevelés Stoffel Vandoorne, ezzel magabiztosan vezeti a GP2 idei szezonját – a monacói siker azonban nem volt sétagalopp a számára...

Édesapja Bianchi állapotáról nyilatkozott

Ha van verseny, amely az F1-es Monacói Nagydíjnál is jobban érdekli a motorsportszerető embereket, akkor azt csupán 20 kilométerrel arrébb, a nizzai kórházban kell keresni. Jules Bianchi versenye élet és halál között. Édesapja adott róla friss tájékoztatást.

Ezért lesz izgalmas a folytatás Monacóban

A Pirelli egy vadonatúj összetételű szuperlágy abroncsot hozott magával az F1-es Monacói Nagydíjra, amellyel csütörtökön mindössze egyetlen egy kört tettek meg, azt is Pastor Maldonado, esőben…